0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Yüzünü Konuştur

Yüzünü Konuştur

Estetik sürekli gelişmektedir. En çok bayanlar tarafından yapılmaktadır. Son zamanlarda erkekler tarafından da oldukça arttığı görülmektedir. Estetik teknoloji ile beraber gelişmektedir.  Estetik plastik cerrahları tarafından yapılmaktadır. Burun estetiği en çok yapılan estetiklerin başında gelmektedir. Operasyon için 18 yaşını geçmek ve emin olmak gerekmektedir. Burun yüzün şeklini belirleyen organdır. Burun isteğe göre büyütülebilir, küçültülebilir, ucu kaldırılabilir, nefes alma kanalları büyütülebilir ya da küçültülebilmektedir. Önemli olan kendinizi doğru anlatmaktır. Plastik cerrahına ne istediğinizi doğru anlatmanız istenmeyen sonuçlara engel olmaktadır. İstenmeyen sonuçlarda ikinci operasyona girmek gerekebilir. Bu da maddi kayıplara neden olmaktadır. Operasyon genel anestezi ile 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında burun şeklini kontrol altına almak için alçı koyulmaktadır. Burun hava yollarına tampon koyulmaktadır. Burun operasyonun da burun kemik deri birbirinden ayırarak yapılmaktadır. İçeriden yapıldığı için görünümde dikiş izi kalmamaktadır. Ameliyattan sonra burun ağrısı ve baş ağrısı görülmektedir. Cerrah tarafından reçeteye yazılmış ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Ameliyattan sonra kendinize çok dikkat etmeli ve hareketlerinizi kontrol altına almanız gerekmektedir. İlk günlerde kafa biraz yukarda olmak üzere dinlenilmelidir. Asla eğilme olmamalıdır. Yoksa bozulma veya dikiş patlayabilir. Sert yiyeceklerden uzak durmalı ve oldukça ağzı az oynatılmalıdır.

Gözaltı ve çevresinde şişlik ve morluk olmaktadır. Bu durum bir hafta belirgin olmakta bir ay gibi sürede geçmektedir. Burun ameliyatından sonra birkaç gün sızıntı gelmektedir. Tampon ortası delik nefes duvarını saran plastik bir yapı olmaktadır. Tampon sayesinde rahat nefes alınmaktadır. Tampon birkaç gün içinde alınmakta ve kendinizin rahatlanması sağlanmaktadır. İlk günlerde burunda tıkanma olmaktadır. Burun estetik fiyatı uygulanacak işleme ve merkeze göre değişim göstermektedir. Seçim yaptığınız merkezle iletişime geçip bilgi alınmalıdır.