0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Yüzün Güzelliği

Yüzün Güzelliği

Görselliğine özen gösteren kişiler beğenmediği bölgelerini estetik cerrahları tarafından operasyonlarla düzelttirmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile estetikte ilerlemiştir. Estetik operasyonlarından başında burun gelmektedir. İsteğe göre değişik operasyonlar bulunmaktadır. Burunda şekil düzeltilebilir, burun küçültülebilir, burun büyültülebilir, burun ucunun şekli düzeltilebilir, burun delikleri genişletilebilir ve burun delikleri daraltılabilir. Burun estetiği yapılmadan önce bazı kontrollerden geçilmektedir. Bir hastalık problemi var mı diye bakmak ve oluşabilecek sorunların önüne geçmek için kan tahlili yapılmaktadır. 18 yaşını geçmiş kişiler operasyonlara girebilmektedir. 18 yaşından sonra vücut gelişimini tamamlamış olmaktadır. Sağlıklı operasyon geçirmek için önemli bir noktadır. Doktorla iyi bir iletişime geçmek gerekmektedir. Doğru burunu istediğiniz şekli tam yapmak için kendinizi güzel anlatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Beklentiler net anlatılmalı, istekler kararlılıkla anlatılmalıdır. İstenmeyen sonuçlar çıktığında ikinci operasyona girmek zorunda kalınabilir. İkinci operasyon revizyon veya deviasyon olarak adlandırılmaktadır. Operasyondan önce cerraha kullandığınız ilaç varsa söylenmeli, sigara alkol kullanıldığı söylenmelidir.

Burun operasyonu 1-2 saat sürmektedir.  Burun yeniden şekillendirilmesi ve yapılacak uygulamaya göre değişim göstermektedir. İlk görüşmede cerrah burun kemiklerinin yapısı, burun kıkırdak yapısı, yüzün şekli, cildin kalınlığı ve yaşa göre doğru burnu ve sürecek zamanı söylemektedir. Operasyon genel anestezi ile yapılmaktadır. Burun ameliyatı tamamlandıktan sonra burun üzerine burnu şeklini korumak için alçı atel uygulanmaktadır. Burun içindeki hava deliklerini ayıran kıkırdağı sabitlemek için burun içine tampon konulmaktadır. Bazen plastik aletler konulmaktadır. Plastik cerrahına göre uygun olan hangisi ise o koyulmaktadır.

Burun estetik fiyatları yapılacak uygulama ve merkeze göre değişim göstermektedir. Yapılacak merkezle iletişime geçip bilgi almak en doğru karar olmaktadır. plastik cerrahi ile yüz yüze konuşmak da doğru karardır.