0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Tampon Uygulanmadan Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Estetik, günümüzde yaygın olarak kullanılan cerrahi bir müdahale türüdür. Genellikle vücudumuzun belirli bölgelerinin görünüşü, duruşu veya boyutu nedeniyle estetik müdahaleler yapılmaktadır. Estetik müdahaleleri yapanlar genelde plastik cerrah adı verdiğimiz alanında uzman olan hekimlerdir. Hekimler operasyonları mutlaka sağlık kurumlarında cerrahi müdahale koşullarında yapmalıdırlar. Estetik konusunda önemli olan bir bölgemiz ise burnumuzdur. Yüzün ortasında ve dış bölgeyle daha fazla temas halinde olan burnumuzda zaman zaman bozukluklar meydana gelebilir. Bu bozuklukları estetik operasyonlarla düzeltilebilmektedir. Burun estetiği türlerinden birisi de tampon kullanılmadan uygulanan müdahaledir. Tamponsuz burun operasyonu yeni nesil bir müdahale şeklidir ve yıllardır yapılmaktadır.

Tampon, burun operasyonlarında kullanılan içeriğinde vazelin ya da antibiyotikli bezlerin bulunduğu cerrahi bir maddedir. Bez halinde olan tampon burun ameliyatı olmak isteyen kişiler için kaygılandırıcı bir durum oluşturmaktadır. Hatta burun estetiğinde en çok kaygılandıran durum ameliyatın yapılması değil tampon kullanılmasıdır. Daha önceki yıllarda genellikle burun operasyonlarında tampon sıkça kullanılmaktaydı. Bu da ameliyat sonrası hastada yutkunma ve nefes alıp vermede sorunlara sebep oluyordu. Günümüzde artık tampon yerine burun operasyonlarında silikon splintler adı verilen bezler kullanılmaktadır. Hatta bazı özel teknikler sayesinde bu bezlere de ihtiyaç duyulmamaktadır. Tampon kullanılmadan yapılan estetik operasyonların artından kısa süreli bir tedavi ve burun damlası uygulanmaktadır. Burun estetiği fiyatları birçok kurumda farklı olmaktadır ve bu farklılıkların nedeni ise uygulanan tekniklerdir. Özel sigortalar ve Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası hiçbir estetik operasyonu karşılamadığı gibi burun estetiğini de karşılayamamaktadır.

Burun estetiği fiyatları 2014 yılı itibariyle herhangi bir kurum tarafından açıklanması yasal değildir. Kurumlar web sitelerinde veya broşürlerinde fiyat ile ilgili bir ibare bulundurmamaktadırlar. Ancak hem doğru cerrah araştırması yapmak için hem de fiyatları öğrenebilmek için mutlaka sağlık kurumlarıyla irtibata geçmelisiniz.