0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Sağlıklı Bir Burun İçin Burun Operasyonları

Sağlıklı Bir Burun İçin Burun Operasyonları

Burun estetiği operasyonları zannedildiği gibi sadece estetik bir görüntü için değil sağlıklı bir buruna kavuşmak için kimi zaman gerekli olmaktadır.

Bu konuda genelde 3 temel yanlış düşünce vardır;

  • Burun estetiği sadece güzellik için yapılır.
  • Bu tip operasyonlar kadınların işidir. Sadece kadınlar yaptırır.
  • Burun estetiği fiyatları oldukça pahalıdır bu yüzden zengin kesimler yaptırabilir.

Bu düşünceler, günümüz şartları düşünüldüğünde artık geçerliliğini yitirmiştir. Öncelikli olarak burun estetiği operasyonlarının sadece güzellik için yapıldığı yanılgısını ele alalım. Evet, burun üzerinde yapılan bu tip operasyonlar öncelikle estetik kaygılar düşünülerek yapılmaktadır ancak; örneğin burnunuza aldığınız bir darbe sonucunda kırık sorunu yaşadınız ve burun kemiğiniz yanlış kaynadığı için zor nefes almaktasınız. Bu gibi durumlarda geçireceğiniz estetik tabanlı bir operasyon ile hem güzel bir burun görüntüsüne hem de rahat nefes alan bir buruna sahip olabilirsiniz. Benzer durumlar koku kaybı yaşayan hastalar için de mümkündür.

Bu tip operasyonlar kadınların işidir. Sadece kadınlar yaptırır. Yanlış. Ülkemizde, bu operasyonların ilk çıkış zamanlarında insanlar üzerinde yaratılan yanlış yönlendirmeler nedeniyle çoğu erkekte bu tip bir algı oluşmuştur. Ancak unutulmamalıdır ki sağlıklı ve estetik bir burun her şeyden önce kişinin kendine bakımı ve öz saygısı ile alakalıdır ve bu durum cinsiyet ayırmaz. Yani gerekli durumlarda çekinmeden bu operasyonu her erkek yaptırabilir.

Burun estetiği fiyatları oldukça pahalıdır bu yüzden zengin kesimler yaptırabilir. Yine yukarıda açıkladığımız duruma benzer algı yönlendirmeleri nedeniyle oluşmuş yanlış bir düşünce. Elbette bu tip operasyonlar basit işlemlere göre kullanılan malzeme gibi etmenler yüzünden daha pahalıdır ve estetik operasyon sınıfına girdiğinden dolayı sigorta kapsamına girmemektedir ancak malzemelerin yaygınlaşması ve teknik alanda ki gelişmeler sayesinde sanıldığı kadar pahalı operasyonlar değildirler.