0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Rinoplasti

Rinoplasti

Solumuş olduğumuz havayı kılları sayesinde süzen, etleri sayesinde ısıtan, kokuları almamızı sağlayan burnumuz kimi zaman bu işlevini tam olarak yerine getirememektedir. Yâda istediğimiz görüntüyü bize sağlayamadığı için psikolojik olarak kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. Böyle bir konumdayken burun estetiği yaptırmak isteyebilirsiniz ki; bu gayet normal karşılanacaktır.

Burun estetiği burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunları düzeltmek ve burundaki özeliklerin iyileştirilmesi noktasında tıbbı tabiri ile cerrahi bir uygulama olan Rinoplasti son dönemlerde pek çok insanın burun görünümlerini iyileştirmek amacıyla yüz ve plastik cerrahlarına danışarak rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır. Rinoplasti burnun hali hazırdaki fiziksel görüntüsünü ve işlevlerini daha iyi hale getirmek için burnun içinde bulunan kemik ve kıkırdakların şekillendirmesi şeklinde uygulanan tamamen güvenli ve ameliyat sonrası vücudunuzda herhangi bir yan etkisi (komplikasyon) olmayan cerrahi bir uygulamadır. Rinoplasti gerektiren belli durumlar vardır ki, onları şu şekilde sıralayabiliriz: Her şeyden önce burnunuz yüzünüz ile uyumlu olmalıdır. Burnunuzda hoş görünmeyen bir kemer ya da burnunuzun uç kısmı olması gerekenden fazla sarkıksa ve burnunuz suratınıza oranladığınız vakit küçük ya da büyük kalıyor ise rinoplasti tüm bu sıkıntılarınızın dermanı olabilecek cerrahi bir uygulamadır. Uygulama sırasında destek olması amaçlı tampon yerleştirildi ise ameliyattan sonraki sabah o tampon çıkartılır. Burun ateli genellikte 7 gün sonra çıkartılmaktadır. Ameliyat sonrası yine 7 günlük süre zarfında burun kanatlarına bant uygulanır ve bu süreç sonunda o bantlarda çıkartılır. Ameliyat sonrası oluşan morluk ve şişlikler ise genel hastalarda gözlendiği üzere 2 hafta gibi kısa bir sürede yok olmaktadır. Bilinmesi gereken önemli noktalardan biride; ameliyat sonrası 4 haftalık dönemde ağır faaliyetlerden kaçınılmalı, burna zarar verebilecek her türlü darbeden ve güneş ışığından kaçınılması gerekmektedir. Hastamız gözlük kullanıyorsa da burna baskı yapmaması için bantların kullanılması gerekir. Rinoplasti uygulaması burnunuzu ve dolaylı yoldan görünüşünüze doğrudan etki edeceği düşünüldüğünde kendinize olan özgüveniniz arttırabilir ki; bu da sizin sağlığınızı önemli ölçüde olumlu yönde etkileyecektir.

Burun estetiği sayesinde özgüvenini kazanan insanlar da bilecektir ki; yapılmış olan pek çok çalışma şunu gösteriyor: Özgüven psikolojik olarak yaptığınız ve yapacağınız işlerde sizi olumlu yönde motive edeceği için iş hayatınızda başarılı olmanın yanında fizyolojik olarakta mutluluk hormonu salgılanayacağı için kendinizi mutlu hissedeceksiniz.