0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Güzellik Sırrı

Güzellik Sırrı

Estetik günümüzde oldukça büyük yer kaplamaktadır. Estetik istenmeyen yerin plastik cerrahi müdahaleleriyle düzeltilmesi demektir. Günümüzde en çok burun estetiği yapılmaktadır. Burun yüzle orantılı olduğunda fark edilmezken, orantısız olduğunda dikkat çekmektedir. Bu da özgüven düşüklüğüne neden olmaktadır. Bu durumda olan birçok kişi vardır. Bunlar burun operasyonu ile düzeltmeyi tercih etmektedir.  Burunda beğenilmeyen yerin düzeltilmesi ile yapılmaktadır. Burun büyütme, burun küçültme, burun deliği daraltma, burun deliği genişletme ve burun ucu kaldırma yapılmaktadır. Burunun durumuna göre değişmektedir. Plastik cerrahına istekler doğru anlatılmalıdır. Yanlış anlatıldığı zaman istenmeyen burun ortaya çıkmaktadır. Bu hatayı yapıp tekrar ameliyat olan birçok kişi vardır. Bu önemli bir ayrıntı olmaktadır. 18 yaşını geçmiş, sağlık sorunu olmayan kişiler bu ameliyatı yaptırmaktadır. Burun ameliyatı keski ile veya gelişmiş kesim aletleri ile yapılmaktadır. Ortalama 1-2 saat sürmekte ve duruma göre değişmektedir. Her ameliyat kadar riski vardır. Genel anestezi ile yapılmaktadır. Deri ile kemik birbirinden ayrılarak yapılmaktadır. Dikişler içerde olduğundan iz kalma riski bulunmamaktadır. Her ilde merkezleri bulunmaktadır. Herkes burun operasyonu yaptırmaktadır.

Burun ameliyatından sonra birkaç gün akıntı gelmektedir. Kontrol altına alınabilecek burun ve baş ağrısı olmaktadır. Bu normal bir durum olmaktadır. Burun ameliyatından sonra göz çevresinde morluk ve şişlik olmaktadır. Bu durum normal olmaktadır. Buruna tampon ve alçı takılmaktadır, amaç şekli korumaktır. Burun ameliyatından sonra burun darbelerden korunmalıdır. Oldukça az hareket edilmelidir. Birkaç hafta çift yastıkla uyunmalı, asla ağırlık kaldırılmamalıdır. Sert yiyecekler giderilmemeli ve bol sıvı tüketilmelidir. Sıvı ağız kuruluğunu önlemektedir. Spor ve egzersizden uzak durulmalıdır. Burun estetiği fiyatı yapılacak operasyona ve merkeze göre değişim göstermektedir. Merkezle iletişime geçilmeli ve gerekli sorular yönetilmelidir.