0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Operasyonlarında En yaygını “Burun Estetiği”

Estetik Operasyonlarında En yaygını “Burun Estetiği”

Gün geçtikçe sayısı daha da artan, kişilerin vücutlarındaki belirli bölgelerinden memnuniyetsiz oldukları gerekçesiyle gerçekleştirdiği estetik, tıbbı olarak doktor elinin değmesidir. Estetik yaptıran kişiler aynaya baktıklarında, baktıkları görüntüden hoşnut olmadıklarını belirterek bu konudaki uzman doktorlara başvurmaktadırlar. Bu tıbbi müdahaleler sonucunda kişiler diledikleri görüntüye kavuşmaktadır. Durum böyle olunca konunun uzmanları yani estetik cerrahlar, dileyen herkesin istedikleri görüntüye, gelişen teknoloji ile kavuşabileceklerini belirtmekte ve böylece hem düşündükleri psikolojik baskıdan kurtulmuş hem de aynaya baktıkları görüntüden daha da hoşnut olmuş olacaklardır.

Gelişen dünya ile insanların istedikleri her görüntüye dönüşebilmesi mümkün olmaktadır. Kişilerin ise en çok estetik yaptırmak için başvurdukları bölgeleri, hiç şüphesiz vücudumuzun en önemli organlarından olan burun olarak karşımıza çıkmaktadır. Burun estetiği yapmak isteyen kişiler “plastik cerrah” uzmanlarına gelip doktorlarının uygun gördüğü ve kendi istedikleri burun görünümüne kavuşabilmektedirler. Burun estetiği yaptıran kişiler çoğunlukla görünümünden şikâyet ettikleri için doktorlara gelmiş olsalar da birçoğu da burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri nedeni ile bu müdahaleleri gerçekleştirmektedir. İster fiziksel görünümünden rahatsızlık nedeniyle yapılsın ister hastalıktan, zaruri olarak yapılsın burun estetiği yapan doktorların amacı, hastalarına en uygun ve sağlıklı burunu yapmaktır.

Burun estetiği olmak isteyen kişiler genellikle estetiğin fiyatlarından yakınmakta ve birçok kişi bu sebeple estetik ameliyatı olmaktan faz geçmektedir. Özellikle burun bölgesinin hassasiyetinden kaynaklı olarak burun estetiği fiyatları mekâna, doktora ve hastaya göre değişiklik göstermekle birlikte 2000 TL ile 8000 TL arasında değişebilmektedir. Estetiğin yaptırılacağı yer belirlendikten sonra hastanın doktor muayenesi de olduğundan sonra bu fiyat netliğe kavuşmaktadır.