0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Burun Fiyatları Burun Estetiği

Estetik Burun Fiyatları Burun Estetiği

Burun Estetiği,Estetik kendi bedensel görünüşünü beğenmeyen ya da ciddi sağlık sorunları yaşayan kişilerin uzmanlara giderek, bedenlerinde bir takım değişiklikler yaptırması anlamına gelen, kişinin çeşitli sebeplerden dolayı istemediği, değiştirmek istediği vücut bölgeler ininde ameliyat sonucu yapılan cerrahi işlemdir. Diğer bir ifade ile kusurları düzeltmek için yapılan ameliyattır. Genellikle kişinin görünümünü düzeltmeyi amaçlar.

 

Estetik ameliyatın günümüzde en çok yapılanları arasında estetik burun ameliyatı (Rinoplasti) yer almaktadır. Ülkemizde kadınların da erkeklerin de en çok yaptırdığı estetik ameliyat olan estetik burun ameliyatı (Rinoplasti) kıkırdak ve kemiklerin yapısını değiştirerek buruna yeniden şekil vermek için yapılan bir estetik operasyondur. Burun estetiği çok zordur. Çünkü estetik operasyonu gerçekleştiren doktorlar çok küçük bir alanda çalışmak zorunda kalmaktadırlar.  Buda ameliyat yapmayı oldukça zorlaştırmaktadır. Burun estetiği fiyatları 2015 yılında ortalama 2500 TL ile 10.000 TL arasındaydı. 2016 yılında biraz daha yukarı ücretlere çıkacağını tahmin edilmektedir. Ülkemizde kullanılan estetik cerrahi ilaçları ve ameliyat gereçleri yurt dışından geldiğinden dolayı ve enflasyonu da göz önüne alacak olursak 2016 yılında burun estetiği operasyonlarının daha pahalı olacağı tahmin edilmektedir. Ülkemizde yurtdışından gelen cerrahi ilaç ve gereçlerin en kolay ulaşımının sağlandığı şehir olan İstanbul da burun estetiği fiyatlarının diğer şehirlerimize göre bir miktar daha az olmaktadır. Bunu yanında İstanbul’da cerrahi müdahale yapan doktorların ve kliniklerin sayısının fazla olması burun estetiği alanında rekabet oluşturmakta ve fiyatların daha düşük olmasını sağlamaktadır.

 

Burun estetiği yaptıranların ilk iki gün şişlikleri azaltmak için başlarını hafif yukarı kaldırarak dinlenebilirler. Hareketlerini en az seviyeye indirmelidirler. Az miktarda sızıntı şeklinde kanama ve tıkanıklık yaşamaları olası olabilmekte. Uzmanlar bu durumu normal karşılamaktadırlar.8-10 gün sonra şişlikleri inmeye başlar, morluklar azalır, dikişlerini aldırabilmektedirler.  Birkaç hafta sonra ise normal hayata dönmeye başlarlar, şişlikleri büyük çoğunlukla inmektedir.