0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Ameliyatları Sonrasında Hastanın Geçireceği Süreç

Estetik Ameliyatları Sonrasında Hastanın Geçireceği Süreç

Bilindiği gibi estetik bir görüntüye sahip olmak herkes için çok önemli olmaktadır. Herkes kusursuz bir görünüme sahip olmak ister. Ama ne yazık ki kimileri görünümünden memnun olmamakta ve bundan dolayı birçok psikolojik problem yaşamaktadır. Fakat ilerleyen teknolojik ve tıbbi gelişmelerle kişilerin bu problemlerinden kurtulması artık çok daha kolay olmaktadır. İster büyük estetik operasyonlar olsun ister ufak çaplı müdahaleler, ülkemizde uzman hekimler tarafından hepsi oldukça başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Burun estetiği de bu cerrahi müdahaleler arsından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu operasyonları yaparken kişilerin diledikleri buruna kavuşabilmeleri de göz önünde bulundurularak onlara en sağlıklı burunu vermek doktorların en önemli amaçlarındandır. Estetik cerrahlar hastalarına operasyonu gerçekleştirdikten sonra onları ilerleyen süreç de de kontrol etmeli ve çıkabilecek her türlü sorunlardan onları koruyabilmeleri çok önemlidir. Hastalarını bir süre gözetim altında tutmaları gerekmektedir.

Yüzümüzün ilk bakıldığında en çok dikkat çeken, insanın karakteristik bakışına belirleyen buruna, ameliyat sonrasında çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Birçok hastanın burun estetiği sonrasında iki gün süreç de yattıkları ve diğer gün normale döndükleri görülmektedir. Bununla beraber, günlük yaşam temposuna tam anlamıyla dönülmesi birkaç hafta sürmektedir. Yüksek efor gerektiren durumlardan 2-3 hafta kadar bir süre kaçınılması hastalara ameliyat sonrası daha ağrısız ve hızlı iyileşmek için önerilmektedir. Ayrıca burun estetiği yaptıran kişilerin ortalama 8 hafta kadar bir süre boyunca ameliyatlı bölgelerini çarpma ve darbelerden korumaları gerekmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde hastalar her zaman doktorlarının kontrolünde olmalıdırlar. Burun estetiği yaptıran kişilerin burunları 6-7 hafta kadar sonra yeni görünümlerine kavuşabilmektedir. Bu çok yaygın olarak yapılan estetik ameliyatlar hastaneye göre ve kullanılan malzemelere göre fiyatları değişebilmektedir. Burun estetiği fiyatları ortalama olarak 4000 TL olmakta fakat belirtildiği gibi doktora ve mekâna göre 8000 TL ye kadar da çıkabilmektedir.