0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Ameliyatlar

Estetik Ameliyatlar

Tıp dilinde “rhinoplasti” olarak bilinen halk arasında ise burun estetiği olarak dillendirilen cerrahi operasyonlar, günümüzde en sık yapılan estetik ameliyatlardan olmaktadır. Burun estetiği genellikle kişilerin fiziksel görünümünden hoşnutsuz olduğu için yaptırılmakta olsa da nefes problemleri nedeni ile de doktorlara başvurulmaktadır. Burun görünümlerini iyileştirmek ve yeniden şekil verdirmek isteyen kişiler estetik cerrahlara başvurarak bu problemlerinden kurtulmaktadırlar.

Burunlarından rahatsız olan kişiler burunlarına tıbbi bir operasyon ile kaldırtabilir, ucunu sivriltebilir ya da kalınlaştırabilir, sağa sola eğrilmeler var ise onları düzelttirebilmektedirler. Burun ameliyatı olmak isteyen kişiler ilk olarak estetik cerrahlara gidip daha sonrasında eğer tıbbi bir sorun yoksa ameliyat olabilmektedirler. Bu ameliyatı gerçekleştirilirken, burun bölgesinin uyuşturulduğu lokal anestezi altında veya genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Anestezi verilmeden önce hastaların rahatlamaları için sakinleştirici ilaç verilmektedir. Eğer ameliyat genel anestezi yöntemi ile hastaya uygulanacak ise kişi tüm ameliyat boyunca uyumakta ve bu süreç de bir şey hissetmemektedir. Ameliyat boyunca hastanın şikâyetleri doğrultusunda burunda oynamalar yapılmaktadır.

Burun estetiği bitiminden sonra ilaçla kolayca kontrol altına alınabilecek ufak ağrılar olabilmektedir. Operasyon sonrasında kişide morluklar ve şişlikler oluşabilmektedir. Fakat bunu soğuk kompresi yaparak azaltmanız mümkün olmaktadır. Kişiler ameliyat yapıldıktan en az 7-10 gün arasında yüzlerindeki çoğu şişliklerden kurtulabilmektedir.  Burun ameliyatı olmak isteyen kişiler burunlarını diledikleri görüntüye kavuşturmak için 2000 ile 8000 TL arasındaki rakamları gözden çıkarması gerekmektedir. Bu fiyat hastaneye, doktora ve estetiğin kalitesine göre değişebilmekte olup genel olarak burun estetiği fiyatları bu fiyat aralığında gezmektedir.