0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Ameliyatlar ve Sonraki Süreç

Estetik Ameliyatlar ve Sonraki Süreç

İlerleyen teknolojik ve tıbbi gelişmeler ile kişilerin dilediği görünüme kavuşması aynaya baktıklarında rahatsızlık duydukları bölgelerini değiştirebilmesi ve bu sebeple yaşadıkları psikolojik duygudan kurtulabilmesi artık çok daha kolay olmaktadır. İster büyük estetik operasyonlar olsun ister ufak çaplı müdahaleler, ülkemizde uzman hekimler tarafından hepsi oldukça başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Burun estetiği de bu cerrahi ameliyatlar arasından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu operasyonları yaparken kişilerin diledikleri buruna kavuşabilmeleri de göz önünde bulundurularak onlara en sağlıklı burunu vermek doktorların en büyük amaçlarından olmaktadır.

İnsanın karakteristik bakışına belirleyen buruna, ameliyat sonrasında çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Birçok hastanın burun estetiği sonrasında iki gün süreç de yattıkları ve diğer gün normale döndükleri görülmektedir. Bununla beraber, günlük yaşam temposuna tam anlamıyla dönülmesi 15-20 gün sürmektedir. Yüksek tempo gerektiren durumlardan 2-3 hafta kadar bir süre kaçınılması hastalara ameliyat sonrası daha ağrısız ve hızlı iyileşmek için doktorlar tarafından önerilmektedir. Ayrıca burun estetiği yaptıran kişilerin ortalama 8 hafta kadar bir süre boyunca ameliyatlı bölgelerini çarpma ve darbelerden korumaları da en önemli hususlardan olmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde hastalar doktor kontrolünden çıkmamalıdırlar. Burun estetiği yaptıran kişilerin burunları 6-7 hafta kadar sonra yeni görünümlerine kavuşabilmektedir. Bu çok yaygın olarak yapılan estetik ameliyatları hastaneye ve kullanılan malzemelere göre fiyatları değişebilmektedir. Burun estetiği fiyatları ortalama olarak 3000 TL olmakla beraber doktora ve mekâna göre 8000 TL ye kadar da çıkabilmektedir.