0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Estetik Ameliyatlar Sorunlu Bölgelerde Oldukça Gereklidir.

Estetik Ameliyatlar Sorunlu Bölgelerde Oldukça Gereklidir.

Estetik açıdan güzellik bayanların olduğu kadar beylerinde dikkat ettiği hususlardan biridir. Yüzde göze rahatsız gelen herhangi bir organ estetik açıdan güzelliği engellemektedir. Bu durum çoğu kişiye dışarıdan aldıkları tepkiler nedeni ile de rahatsızlık verebilir. Özellikle burundaki doğuştan ya da dış etkenler nedeni ile gerçekleşen yapısal bozukluklar rahatsızlık vericidir. Bu durumdan rahatsızlık duyanlar doktora başvurarak ameliyat olma tercih etmektedirler. Eğer sizi rahatsız edecek bir görüntü söz konusuysa bu duruma çözüm getirmek rahatlamanıza yardımcı olacağı gibi daha hoş ve güzel bir buruna sahip olmanıza da yardımcı olacaktır. Burun estetiği sadece dış görünüş için değil nefes alma zorlukları, burunda et ve kemik olması gibi durumlarda da yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı hasta da meydana gelen aksi bir durumu söz konusu olmadığı müddetçe kanamasız bir ameliyattır. Ameliyat sonrası ilk günlerde hafif pembemsi bir kanama olma olasılığı olmasına rağmen korkulacak bir durum yaratmaz. Ameliyat sonrası burunda kuruluk oluşmaması için devamlı nemli tutulmasına gerekir. Bu nedenle hastalara steril su damlaları kullanmaları için verilir. Açık ya da kapalı ameliyat teknikleri ikiye ayrılır. İki ameliyat sonrasında da burunda dışarıdan görülebilecek herhangi bir iz olmaz. Kapalı teknik en eski ameliyat tekniğidir. Burnun iç kısmında kesiler yapılarak uygulandığından dolayı dışarıdan belli olması söz konusu değildir. Açık teknik burun ameliyatında burnun alt tarafındaki orta duvar üzerinde kesi yapıldığı için ameliyat sonrası ilk aylarda burnun alt kısmında çok ufak bir kızarıklık olabilir. Ama dikkat çekici bir durum değildir.

Burun estetiği fiyatları operasyona karar verildiğinde doktor ile konuşulmalıdır.  Burun estetiği ameliyatı sigorta kapsamında olmayan bir ameliyattır. Kişiye özel bir ameliyat olması nedeni ile yani istek doğrultusunda yapıldığı için sigorta tarafından karşılanmaz.