0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Doktorunuz ve Siz

Doktorunuz ve Siz

Burun ameliyatındaki başarılar tecrübeli doktor ve bilinçli bir hastanın bir araya gelmesiyle doğru orantılıdır. Ameliyat öncesi hastaların muhakkak kaygıları ve korkuları olmaktadır. Bunu aşmak için başvurdugunuz doktorunuzla sağlıklı bir iletişim sürecinden geçmek gerekmektedir. Önemli bir estetik operasyon olduğundan hastanın doktor seçimi ve iletişimi önem taşımaktadır.

Burun ameliyatı öncesi, doktorunuzun size söylediği şeyleri uygulamanız gerekmektedir. Ameliyat aşamasında doktorunuz yüz ve burun yapınız hakkında sizlere bilgi verecektir. isteklerininz doğulltusunda olabilecek imkanları belirtecektir. Bunların bilincinde olursanız sonuçtan da  o doğrultuda memnun kalacaksınızdır. Sağlık durumunuzla ilgili sorulan sorulara eksiksiz bir şekilde cevap vermeniz gerekmektedir ki sağlıklı bir operasyon gerçekleştirilebilesiniz. Eğer bu süreçte düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa doktoruna bildirmeniz gerekmektedir. Doktorunuzda bunla ilgili ek tahlilleri gerçekleştirecilecektir. Sigara ve alkol kandaki oksijen miktarını azaltığından ameliyattan bir hafta kadar önce kullanılmaması gerekecektir. Herşeyi doktorunuzla karşılıklı netleştirdikten sonra ameliyata hazır hale geleceksinizdir. Sizin ve doktorunuzn tercihine göre; lokal ya da genel anestezi uygulanacaktır. Burun ameliyatları  genelde 1 ya da 2 saat sürmektedir. Ameliyat tamamlandıktan sonra burun üzerindekİ  şekli korumak için alçı atel yerleştirlmektedir. Ameliyat sonrası yüzünüzü  24 saat boyunca şiş hissedeceksinizdir,burun ve baş ağrısıda görülmesi olası bir etkidir. Bunlar sizi tedirgin etmemelidir. İlk gün tualet ihtiyacınız dışında yatmanız gerekecektir.Bu süreç içerisinde yüzünüzdeki şişkinlikler morartılar olacaktır.Buz kompleksiyle sızılarınızı azaltabileceksinizdir.

Başarılı bir operasyon için uygulacağınız bu yöntemlerle beraber doktorunuzun tavsiyelerini uygumanız sonuç için önem arz etmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası doğru adımlarla hem siz hem de doktotrunuz başarıya ulaşacaktır. Burun estetiği ameliyat fiyatları da tercih ettiğiniz doktora bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini de bilmenizde gerekmektedir.