0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Değişim Zamanı

Değişim Zamanı

Estetik beğenilmeyen yerin plastik cerrahların müdahalesi ile düzeltilmesidir. Genellikle bayanlar tarafında yapılmakta son zamanlarda baylarda çok yaptırmaktadır. Burun estetiği bunların başında gelmektedir. Burun yüzle orantılı, ifadeyi belirleyen bir organdır. Burun nefes almamızı sağlayan bir organdır. Burun yüze göre büyük, küçük ve eğik olabilir. Bu psikolojik olarak olumsuz etkilemekte ve özgüveni düşürmektedir. 18 yaşını geçmiş herkes burun ameliyatı olmaktadır. Önceden statüyü belirlemek için sosyete ve ünlüler yaptırmakta olan operasyonları günümüzde herkes yaptırmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile doktora gidip fotoğraf çekilerek yapılacak işlemin sonucu ameliyattan önce öğrenilmektedir. Bu fotoğrafın bilgisayara aktarılıp düzeltmelerle sağlanmaktadır. İstenilen burun plastik cerrahına doğru anlatılmalıdır. Plastik cerrahı sizin istekleriniz doğrultusunda ve kendi önerisi ile en uygun burunu profilini yapmaktadır. Burun ameliyatı 1-2 saat sürmektedir. Genel anestezi ile yapılmaktadır. Burun ameliyatından sonra burun ve başta kontrol altına alınabilecek ağrılar olmaktadır. Doktorun önerisi ile ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Burun ameliyatından sonra akıntılar gelmektedir. Bu beklenen bir durum olmaktadır. Buruna tampon ve alçı koyulmakta bir hafta içinde alınmaktadır. Ameliyattan sonra göz çevresinde şişlik ve morluklar olmakta ve zamanla düzelmektedir. İlk günler her harekete dikkat edilmelidir. Kafa oldukça dik tutulmalı, eğilme olmamalı ve oldukça az hareket edilmelidir. Çift yastıkla uyunmalıdır. Enfeksiyon kapmamasına dikkat edilmeli ve doktorun verdiği ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Beklenmeyen bir durumda doktorunuzla iletişime geçilmelidir. Sürekli kan gelmesi durumunda hastaneye gidilmelidir.
İyileşme süresi değişmekte ortalama 3-6 ay olmaktadır. Ağırlık kaldırmaktan ve egzersizden uzak durulmalıdır. İlk günlerde burun sudan korunmalı ve darbelerden korunmalıdır. Yumuşak yiyecekler tüketilmelidir. Giymesi kolay kıyafetler tercih edilmelidir. İlk bir ay direk güneş ışığından uzak durulmalıdır. Hapşırma ağız açılarak yapılmalıdır. Burun estetiği fiyatı değişmektedir. Seçilen merkezle iletişime geçilmelidir.