0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği diğer burun ameliyatlarından farklı bir ameliyat çeşididir. Bu operasyonda burnun diğer kısımları kesinlikle ellenmez sadece uç tarafında ki bozukluklar düzeltilir. Ama her zaman bu operasyonlar çok nadir olarak yapılmaktadır. Kişinin burnunun ucunda bir şekil bozukluğu, aşağıya doğru çöküklük ve ya yukarı kalkıklık gibi problemler var ise estetik cerrahlar tarafından ufak bir ameliyat ile düzeltilebilmektedir.

Burun uç kısmının yüze göre büyük ve geniş olması ve ya sivri olması durumunda bu yönteme başvurulabilmektedir. Bu ufak operasyon genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Burun delikleri geniş ise onlarda daraltılabilmektedir. Bazı burun ucu sorunları estetik açıdan sorun yaratırken bir de nefes almayı güçleştirebilmektedir. Bu durumlarda operasyon kesinlikle şart hale gelmektedir. Burun ucunda bulunan kıkırdaklar küçültülüp şekillendirilebilir. Eğer dışa doğru ayrık duruyor ise dikişler ile birbirine yakınlaştırılabilir. Burun ucunda ki Kıkırdak sayısı az ise ve bu da görüntüyü bozuyor ise buraya kıkırdak greftleri de eklenebilmektedir. Nefes almakta zorluk çeken burun ucu büyük olan kişilerde operasyon yapıldıktan sonra kolaylık ile nefes alabilirler. Bu operasyon kolay ve kısa süren işlemlerdir. Hasta çok kısa sürede ayağa kalkabilmektedir. İyileşme süresi de genel burun ameliyatlarına göre çok kısa süredir. Genel anestezi yapılmasına hiç gerek olmadan yapılacak bu işlemlere çok fazla talep yoktur. Sadece genel burun ameliyatları olan kişilerde burun ucu da estetik yapılmaktadır. Burun ucu estetiği genel burun ameliyatlarının esasıdır.

Burun yüzde estetik olarak çok ciddi olarak önem taşıyan bir organdır. Bazı durumlarda burun ucunda genişlik ve ya sivrilik olması durumunda burunun diğer bölümlerine hiç dokunmadan sadece ucuna ufak bir operasyon yapılarak düzeltilebilir. Diğer ameliyatlara oranla çok daha kolay yapılan ve kısa sürede iyileşen işlemlerdir.