0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Operasyonları Sanıldığı Kadar Kolay mı?

Burun Operasyonları Sanıldığı Kadar Kolay mı?

Eğer burun estetiği operasyonu geçirecek biriyseniz başlığa bakarak korkmanız çok olası ve doğal. O halde konuyu biraz açalım; burun operasyonları sanıldığı kadar kolay mı? Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır.

Kabul edersiniz ki en küçük cerrahi operasyon dahi içerisinde bir takım riskler barındırmaktadır. Operasyonun büyüklüğüne ve uygulanacağı alana göre bu riskler daha büyük nitelikte olabilir. Bunun yanında operasyon sırasında ve sonrasında dikkat edilmeyen çevresel şartlar da riski katlayan faktörlerdendir.

Estetik operasyonlar halk arasında bu konuda biraz hafife alınsalar da bazı operasyon çeşitleri risk grubuna dâhil edilebilir. Örneğin liposuction operasyonları ile iç organlara zarar verme riski bulunurken, botoks operasyonları ile sinir uçlarına zarar verebilme riski vardır.

Ancak bütün bunlar, tıpkı burun estetiği operasyonlarında olduğu gibi, biraz dikkat ve işinin uzmanı bir hekim sayesinde kolayca aşılabilecek risklerdir.

Sağlıklı bir burun estetiği operasyonu için öncelikli olarak operasyonu yapacak uzmanın görüş ve tavsiyelerine uymak gerekmektedir. Zira hasta, bir arkadaşında veya televizyonda gördüğü bir ünlünün burun yapısına özenebilir ancak o yapı, o hastanın yüzü ile tamamen uyumsuzluk içerisinde olabilir. Bu durum operasyonun sonuçları da göz önüne alındığında kalıcı ve istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Ayrıca operasyon öncesinde hastanın kan değerleri ölçülür ve başka bir hastalığının olup olmadığı araştırılır. Örneğin yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları olan hastalarda operasyon riski bir miktar artabilir.

Birçok hasta operasyon süresinden korksa da, burun estetiği operasyonlarının en önemli kısmı operasyon öncesi araştırmalardır. İşinin uzmanı bir doktor ve tam teşekküllü bir hastane içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar ile risk yok denecek kadar azdır. Doktor seçimi yapılırken, benzer operasyon sonuçları istenerek, aynı doktor tarafından daha önce operasyon geçirmiş hastaların yorumları dinlenerek daha güvenli bir karara varılabilir. Yine operasyon sonrası doktorunuzun uyarılarını ve önerilerini dikkate alarak ve temizliğe önem göstererek riskleri ortadan kaldırmak mümkündür.

Sonuç olarak diyebiliriz ki, burun estetiği operasyonları doğru hekim, doğru uygulama ve doğru bakım şartları altında son derece risksiz operasyonlardır ve burun estetiği fiyatları altında yaşanan düşüler sayesinde bu risksiz ameliyatlar ile kolayca estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşulabilir.