0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Operasyonları ile Estetik ve Sağlık Bir Arada

Burun Operasyonları ile Estetik ve Sağlık Bir Arada

İnsanlık, tarihin hemen hemen ilk dönemlerinden bu yana hep bir estetik arayışı içerisindedir. Temel ihtiyaçlarını karşılamayı başardığından bu yana sürekli daha fazlasını elde etmek için uğraşmıştır. Mağara çizimlerinden bu yana estetik arayışının izlerini görmek mümkündür.

İnsan, estetiğe bu kadar düşkün bir canlıyken kendi vücut estetiği üzerinde çalışmalarda bulunması elbette düşünülemezdi. Eskilerde doğal olarak bugün kullanılan estetik çalışmaları bulmak imkânsızdır. Ancak Cleopatra ile birlikte anlatılmaya başlanan kişisel bakım hikâyeleri ile insanların kendi yüz ve bedenlerinde estetik duruşlar için denemeler yaptıklarını görmekteyiz.

Ancak, vücut estetiğimizde kökten değişimlerin yaşanması için modern tıp uygulamalarının gelişini beklemek zorunda kaldık. Teknolojinin ve tekniğin arttığı günümüz dünyasında estetik operasyonlar artık kolayca ve sıklıkla uygulanmaktadır.

Burun estetiği operasyonlar estetik uygulamalar arasında en çok rağbet görenlerden biridir. Kişi, kendi doğal görüntüsünü beğenmemesi ile birlikte, geçmişte yaşadığı bir kaza sonucu bozulan burun yapısı, nefes almasını zorlaştıran iç etmenler gibi sebeplerle burun estetiği operasyonu talep edebilir        .

Yakın bir geçmişe kadar, kullanılan malzemelerin pahalılığı, operasyonların maliyetleri ve iyileşme sürecindeki zorluklar nedeniyle burun estetiği operasyonlar ve genel estetik operasyonlar sadece belli bir kesimin şımarık zevki olarak görülmekteydi. Ancak bugün, maliyetlerin düşmesi, kullanılan malzemelerin kolaylıkla temin edilebilmesi ve estetik operasyonların sadece dış görünüşe değişiklik katan uygulamalar olmadığının anlaşılması ile her kesimden talep edilebilir duruma gelmiştir. . Burun estetiği fiyatları artık günümüzde makul seviyelere çekilmiştir.

Özellikle burun estetiği operasyonu başta olmak üzere, estetik operasyonlar risksiz operasyon grubuna girse de hastanın taleplerine ve operasyonu yapacak hekimin uzmanlığına göre bazı riskler taşıyabilir. Tabi ki kullanılan malzemelerin niteliği, operasyon ortamının temizliği ve operasyon sonrası uygulamanın yapıldığı bölgenin bakımı gibi unsurlar da risk faktörü için önemlidir. Ancak bunlara dikkat edildiği takdirde kolay ve hızlı bir şekilde hem estetik hem de sağlıklı bir görünüme kavuşmak mümkündür.