0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğiyle Gelen Mucize

Burun Estetiğiyle Gelen Mucize

Rinoplasti, halk arasında biline adıyla burun estetiği en sık başvurular estetik ameliyatıdır diyebiliriz. Burun estetiği ameliyatı burnunun dış görünüşünden şikâyetçi olan ve bu durumdan bir an önce kurtulmak isteyen bireylere onların isteği doğrultusunda uygulanır.

Burun şeklini düzelttirmek isteyen hastalar bu estetik ameliyatını olarak daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşurlar. Burun estetiği ameliyatı yalnızca dış görünüşünde değişiklikler isteyen hastalar için uygulanmaz; kanser hastası gibi solunum zorluğu çeken ya da bir kazada burnu tahrip olmuş hastalarda da bu işlem sıklıkla uygulanır. Burun tıkanıklığı için şikâyette bulunan hastalar burnun şeklinin düzeltilmesi içinde talepte bulunabilirler. Bu durumda da burun estetiği yapılabilir. İlginç olan durum ise Türklere özgü burun yapısının daha iri ve kemikli olmasından kaynaklanan yapılan operasyonun daha zorlu geçmesidir. Burun estetiği birçok insan için kurtarıcı nitelikte olmaktadır. Özellikle dış görünüşe önem veren bireyler burun güzelliğinin bunun için ne kadar önemli olduğunun farkındadırlar. Eğer burun bütün yüze oranla geniş duruyorsa, burun mukozası kemerli bir yapıdaysa, ön profilden bakıldığında burun geniş ve üst dudağa yapışıksa, burun ucu üst dudağa doğru sarkıyorsa, burun çarpık duruyorsa ya da yüze bakıldığında diğer duyu organlarına göre büyük duruyorsa burun estetiği bütün bu durumlardan kurtulmada en etkili yöntemdir. Bu işlemle kişiler istedikleri gibi bir buruna kavuşurlar. Yeni bir burun çoğu zaman bireyler için kurtarıcı bir etki yaratır.

Burun estetiği çoğu insan için mucizevî birçok etkiye sebep olur. Burun estetiği ameliyatının gerçekleştiği hastaların dış görünüşlerinin düzelmesiyle yalnızca fiziksel yapıları değişmez psikolojik olarak değişim yaşarlar. Hayattaki konumları değişmiş yeni bireyler olurlar ve hayata daha sıkı sarılan bireyler olurlar. Ayrıca öz güvenlerinin arttığı da gözlemlenmiştir.