0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğinin Ekonomi Politiği

Burun Estetiğinin Ekonomi Politiği

Yüz, insan vücudu için en görünür olan, kişinin toplum içerisinde tanınmasında rol oynayan en önemli bölgedir. Hâliyle yüzün güzel, çirkin veya bakımlı olması ilk aşamada kişinin kendine güvenini ve bunun sonucunda da toplum içerisindeki yerini etkilemektedir. Yüzün tam ortasında yer alan ve dikkat çeken uzuv hiç şüphesiz burnumuzdur. Özellikle kadınlarda burnun şekli ve büyüklüğü görünüş açısından daha çok önemsenmektedir. Burun yapısını beğenmeyen kadınlar çareyi estetik uzmanlara başvurarak aramaktadır. Burun estetiği fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun az çok imkânı olan ve burun yapısından rahatsız olan kadınlar istenen miktarı temin etmekte ve burunlarını hayal ettikleri şekle getirmeye çalışmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı her zaman istenilen sonucu vermese de kadınlar her ihtimali/riski göze alıp bu ameliyatı olmaktadırlar. Burun estetiğinin yalnızca kişinin kendine güvenini, sosyal yaşamını etkileyen sonuçları yoktur.  Zira bu ameliyatı yaptıran kadınların eşleri, aileleri, aynı ekonomik keseyi paylaştıkları yakınları vardır. Burun estetiği ameliyatı aile bütçesini de etkilemektedir. Çünkü burun estetiği fiyatları yüksektir ve özel bir uygulama olduğu için de sigorta tarafından karşılanmaz. Bu nedenle burun estetik ameliyatı geçirecek olan bayanların ellerinde bu iş için harcayabilecekleri hatırı sayılır paranın bulunması gerekir. Ayrıca aynı ekonomik keseyi bölüştüğü insanların da rızası/onayı olmalıdır, aksi takdirde aile içi problemlere neden olabilir.

Burun estetiği yaptıran veya yaptırmayı düşünen kadınlar genellikle yüksek gelirli ailelere mensup veya hayatını idame ettirecek kadar parayı kendileri kazanan kadınlardır. Yüksek gelirli aileler için burun estetiği fiyatları bir problem oluşturmazken, geliri daha az olan aileler için bu durum ciddi problemlere neden olabilir. Yüksek gelirli aileye mensup olan kadın için bu ameliyatın yalnızca riski ve ameliyat sonrasında bir süre burnu sargılı olarak geçirmesi gereken günleri vardır, durum onun için bundan ibarettir. Aile geliri totalde yüksek olmayan ancak kendi de para kazanan ve burnundan memnun olmayan kadın için ise bu ameliyatı olmak veya olmayı teklif etmek ciddi aile problemlerine neden olur. Kendi görünüşünden hoşnut olmayan kadının burun estetiği ameliyatı geçirmesi yalnızca kendi tercihi değil, ait olduğu sosyal çevre ve ekonomik yaşam koşullarının bir sonucudur. Mühim olan ise huzurlu bir aile ortamında yaşamak, her koşulda elinde olanlarla mutlu olmaya çalışmaktır. Huzursuz bir ortamda aynaya bakan kadın burnu fındık kadar küçük ve güzel olsa da mutlu olamayacaktır.