0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğini Kim Yapar?

Burun Estetiğini Kim Yapar?

Burun estetiği ameliyatları günümüzde en sık başvurulan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Burun diğer estetik konusu organlara göre daha fonksiyonel bir organ olmakta ve bu durumda burun estetiği ameliyatlarının artmasına sebep olmaktadır. Burun estetiği konusunda rahatsızlık yaşayan hastanın bu ameliyatı olamaması durumunda psikolojisi bozulacak ve kendisini dış ortamdan soyutlamaya başlayacak ve özgüvenini yavaş yavaş yitirecektir. Burun yüzün tam ortasında bulunması ve en çok göze çarpan organ olması sebebi ile görüntüsünden şikâyetçi olan hastaların kesinlikle ameliyat yolunu düşünmeleri ve bir uzmana danışmaları gerekmektedir. Burun estetiği fiyatları da bazı hastalar için sorun oluşturmaktadır. Ancak günümüzde fiyat ortalaması düşmüş ve birçok farklı doktor ve hastane alternatifi oluşmuştur.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişiler kulak burun boğaz uzmanı ya da plastik cerrah ile görüşmekte ve iki uzmana da ameliyat olabilmektedirler. Bu konuda sadece kulak burun boğaz hekimleri ya da plastik cerrahlar olarak bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Hastalar burun estetiği fiyatlarını araştırırken ayrıca hastane ve uzman doktorları da araştırmalı ve bu konuda en iyiye ulaşmaya çalışmalıdırlar. Ameliyatın başarısı için bu ilk şartı tamamlayan hastanın diğer yapması gereken ise doktoru ile kuvvetli bir iletişim sağlamak ve doktoruna nasıl bir görüntüye kavuşmak istediğini net olarak ifade edebilmelidir. Aynı şekilde doktorunda hastaya ameliyat süreci ve sonrası hakkında bilgi vermesi ve ameliyat sonrasında oluşacak görüntü ile ilgili detaylı bilgi aktarması ameliyat sonrasında hastanın psikolojisi açısından çok büyük önem taşımaktadır. Bu süreç tamamlandıktan sonra ameliyat 1 ya da 2 saat sürmekte ve sonrasında hastanın sağlık durumunda istenmeyen bir durum oluşmaması halinde hasta ameliyatın ertesi gününde hastaneden taburcu edilmektedir.