0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğinden Beklenenler

Burun Estetiğinden Beklenenler

Günümüzde kadın erkek ayrımı olmayan ameliyatlardan birisi de burun estetiği ameliyatıdır. Kafanızdaki bu soruları burnum niye bu kadar büyük, fotoğrafta burnum düşük çıkmış, yandan fotoğraf çektirmeyeceğim veya burun kemeri yüzünden istediğim güneş gözlüğünü alamıyorum, diyenler ve burnunun şeklinden memnun olmayan ve bununla birlikte nefes alıp verme problemi olan hastalar burun estetiği operasyona başvuruyor.

Burun estetiği ameliyatının amacı, burnun şekli, büyüklüğü ve genel görüntüsünde değişiklikler yaparak burnu yüz ile uyumlu bir hale getirmektir. Burun estetiği ile burunu uzatabilir veya kısaltabilir, küçültebilir veya büyütebilir, şekli değiştirilebilir, formunda değişiklikler yapılabilir, burun deliklerini küçültülebilir, burun kemeri olarak bildiğimiz üst kısmındaki kemik yapı küçültülüp daha oyuk bir görüntü kazandırılabilir, kalkık lığı artırılabilir, ucu sivriltilebilir veya yuvarlaklaştırılabilir. Burnun kemik veya kıkırdak yapıları ile ilgili değişiklikler yapılabilir. Bütün bunların ne kadar ve ne şekilde gerçekleşeceği ancak kemik kıkırdak ve yumuşak dokuların doktor tarafından muayene edilmesinden sonra anlaşılabilir. Doktorunuz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Her insanın burun kemiğinin gözle görülür veya görülmez derecede eğri olması oldukça normaldir. Eğer hava yollarını kapatacak derecede eğriyse nefes alma zorluğuna yol açabilir. Böyle bir durumda bu eğrilik burun estetiği operasyonu ile düzeltilmektedir. Hastanın bir resimde gördüğü bir burunu istemesi ve ona sahip olması mümkünümdür acaba? Aslında mümkün değildir bir başka kişide gördüğü burun onun yüz yapısına, gözlerine yanaklarına, çenesine, uygun bir burundur. Aynı burun modelinin size uygun olacağı anlamına gelmez.

Başka kişide beğenilen burnun sizde de aynı sonucu verme olasılığı çok düşüktür. Bu nedenle ne istediğinden emin olmak ve doktorunuzla iyi bir planlama yapmak çok önemlidir. Burun estetiği fiyatları bu kriterlere göre belirlenmektedir.