0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğinde Oluşabilcek Komplikasyonlar

Burun Estetiğinde Oluşabilcek Komplikasyonlar

Günümüzde bayan veya erkek fark etmeksizin herkes dış görüntüsüne önem vermektedir. Saç, kuaför, makyaj derken estetik ameliyatlar da insan hayatında yerini almaktadır artık. Sağlık açısından da estetik olunabileceği gibi daha güzel vücut hatları için de bıçak altına yatan insanlar bulunmaktadır.

Estetik operasyonlar yaygınlaştıkça özellikle burun estetiği çok rağbet görmüştür. Ameliyatın başarılı geçmesi ve beklentilerinin karşılaması kişi çok mutlu edecektir ancak; bunun tam tersinin de olabileceği her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Operasyona hazırlanma ve ameliyat süreci kolay olsa da bu ameliyatın da riskleri olabileceği ve ameliyat sonrasında komplikasyonların oluşabileceği  de unutulmamalıdır. Hekimin doğru seçilmesi bir çok olumsuz olayları başlamadan sona erdirecek olsa da bazen en iyi cerrahın ameliyatından sonra bile komplikasyonlar yaşanabilmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası kanama riski bulunmakta hatta komplikasyonlardan belki de en önemli olanı hayati tehlikenin yaşanabilme ihtimalidir. Beyin etrafında hava birikmesi ve beyin kanama bunlardan biridir. Tümsek burun ve burundan implant çıkarma da diğer komplikasyonlar arasında yer almaktadır. İnce derisi olan kişiler düzensizlikleri rahatlıkla hissedecek kemik veya kıkırdaktaki simetri olmayan görüntüler çok net belli olacaktır. Bu gibi düzensizlikler başka bir ameliyat ile düzeltilebilmektedir. Sentetik maddelerin ameliyatlar da kullanılmaması gerekir daha çok kullanılması gereken kişinin kendi öz kıkırdak ve kemik yapısıdır çünkü; sentetik materyaller de ameliyat sonrası  deri yapısından dolayı nadir de olsa aşınma  görülebilmekte aşınma sonrasında da yerleştirilen madde yerinden çıkmaktadır. Bu nedenle ikinci bir ameliyata gerek duyulacaktır ancak kişinin kemik veya kıkırdağı yerleştirildikten sonra çıkmayacağı için ikinci bir ameliyata gerek duyulmayacaktır.

Burun estetik fiyatı; ameliyatın yapılacağı hastaneye, cerrahın tecrübesine, alınacak hizmetin kalitesine göre değişmektedir. Estetik cerrahi de belli bir fiyat belirlemek zordur. Araştırdığınızda çok farklı rakamlar karşınıza çıktığında şaşırmayınız.