0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğinde Hazırlık

Burun Estetiğinde Hazırlık

Estetik cerrahi son zamanların en dikkat çekici tıp dalı olmaya devam etmektedir. Güzel görünmek veya insan sağlığı ile ilgili olarak yapılan tüm estetik ameliyatları kişinin öz güvenini kazanmasına ve kendini daha rahat hissetmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyatların en büyüğünden en küçüğüne kadar  geçerli olan hazırlık süreçleri estetik operasyonlarında geçerli olmak ile birlikte her operasyonda bulunan riskler ve olumsuzlar da bulunmaktadır.

Burun estetiği, ülkemizde bayan veya erkek fark etmeksizin en çok yapılan estetik ameliyatlarında başında yer almaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Hasta ve doktor ilişkisinin önemi tartışılamayacağı gibi doktor hasta arasındaki güven olgusu da çok önemlidir.  Hasta doktor arasında şeffaflık ön plandadır; çünkü doktor hastanın söylediklerine göre bir yol haritası çizmektedir. Hasta herhangi bir ilaç kullanmakta ise bu durumu muhakkak doktoru ile paylaşmalı anestezi esnasında olumsuz etkisi olabilecek ilaçların da ameliyattan 1 hafta önce ilacın kullanımına son verilmelidir. Sigara kullanımına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Sigaranın her zaman insanlara zararlı olduğu düşünülürse ameliyattan önce kullanılmamalı ve bırakılabiliyor ise kişi sigara kullanımına son vermelidir. Hem ameliyatın başarısı hem de sağlık açısından bu durum çok önemli yer teşkil etmektedir. Bayanların adet dönemlerinde bu tarz ameliyatların yapılmaması daha sağlıklı olmaktadır çünkü; regl dönemlerinde kanama daha da artabilmektedir. Gerekli tahlillerin yapılabilmesi için hasta 2 saat öncesinde hastane de olmalı tahlil ve tetkikler yapılmalıdır. Bu tarz ameliyatlar genel de aynı gün sonuçlanmakta ve hastaya yatış verilmemektedir.

Burun estetiği fiyatlarında belli bir fiyat olmayıp doktor tarafından hasta incelenip hastanın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılan çalışmalar neticesinde uygulanılacak fiyat verilmektedir.