0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiğinde Altın Oran

Burun Estetiğinde Altın Oran

Burun yüze estetikliğini veren bir organdır. Yüzde ki diğer organlar ile orantılı olarak konumlanmıştır. Burunda ki herhangi bir oynama bile yüzün tüm şeklini değiştirip bozmaya yetecektir. Burun estetikleri de yapılırken ciddi olarak önemsenen bir konudur. Hekimlerin burun estetiği yaparken altınları oran altın orandır.

Burun estetiği yaparken tüm organların eşit ve düzgün olabilmesi için plastik cerrahlar altın oran formülünden yardım almaktadırlar. Bu sayede yüzde herhangi bir bozulma ve ya şekilsizlik oluşmayacaktır. Burun yüzün her kısmı ile orantısal olarak bir ilişki içindendir. Kulaklarla bile bir oranı bulunmaktadır. Aslına bakarsanız yüzümüz içinde sanatsal olarak tasarlanan geometri üçgendir. Yaşlandıkça yüzümüzün şekli de git gide değişmektedir. Burun estetiği yapılırken burun deliklerinin arasında ki ölçü için gözler arasında ki ölçü baz olarak alınmaktadır. İnsanlar burun estetiği yaptırırken estetik olduğu anlaşılmasın isterler. İlk başta doğal görünümlü olmasına dikkat edilen burun estetiği karakteristik özellikler de korunarak yapılmaktadır. Bu sebeple burun estetiği yapılırken ölçümler için altın orana ihtiyaç duyulmaktadır. Cerrahla burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için ilk başta burunlarının sorunlarını saptamak isterler. Bunun için de yüzün bilgisayar ortamında bir geometrisi alınır. Buradan sorunun nerede olduğu görülür ve buna göre ne işlem yapılacak nasıl yapılacak planlamalar yapılır. Tabi ki bu planlamalar yapılırken ölçümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Estetik cerrahi bir nevi sanatsal bir çalışma olduğu için cerrahlar belirli ölçümler ile işlem yapmak zorundalar dır. Ufacık yapılmış bir hata yüzün bütün dengesini bozacaktır.

Burun estetiği yapılırken geometrik şekillerle göre ve ölçümlere çok dikkat edilmektedir. Bu sebeple burun estetiğinde altın orana çok dikkat edilmektedir. Küçük rakamlar ile ölçümler yapılıp burun o şekilde yeni haline getirilmektedir.