0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği günümüzde yaygınca yapılan estetik ameliyatlarından biri olmaktadır. Artık kadın erkek ayrım yapmaksızın estetik ameliyatları hekimler tarafından yaptırılmakta ve kişiler aynada görünmek istedikleri görüntüye kavuşmaktadır. Tıp dilinde “rhinoplasti” olarak kullanılan burun estetiği, burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi veya sadece burun özelliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir uygulamalara denmektedir. Rinoplasti, burnun mevcut görünüm ve fonksiyonlarını iyileştirmek amacı ile burnun kemik ve kıkırdağını yeniden şekillendirilerek yapılan güvenli ve komplikasyonları olmayan bir uygulama olmaktadır. Rinoplastinin hedefi yüzün diğer özellikleriyle uyum sağlamak üzere burnun estetik olarak düzeltilmesi ve hastanın dilediği görünüme kavuşabilmesidir.

Burunlarından rahatsızlık duyan kişiler uzman estetik cerrahlarına gelerek eğer doktor uygun görürse belirli testlerden geçerek ameliyat için hastalara gün verilmektedir. Bu ameliyat gerçekleştirilirken, burun bölgesinin uyuşturulduğu lokal anestezi altında veya genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Anestezi verilmeden önce hastaların rahatlamaları için sakinleştirici ilaç verilmektedir. Eğer ameliyat genel anestezi yöntemi ile hastaya uygulanacak ise kişi tüm ameliyat boyunca uyumakta ve bu süreç de bir şey hissetmemektedir. Ameliyat boyunca hastanın şikâyetleri doğrultusunda burunda oynamalar yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı bitiminden sonra ilaçla kolayca kontrol altına alınabilecek ufak ağrılar olabilmektedir. Operasyon sonrasında kişide morluklar ve şişlikler oluşabilmektedir. Fakat bunu soğuk kompresi yaparak azaltmanız mümkün olmaktadır. Kişiler ameliyat yapıldıktan en az 7-10 gün arasında yüzlerindeki çoğu şişliklerden kurtulabilmektedir. Hastaların ameliyat sonrasında 6-7 hafta bir süreç boyunca burunlarına darbe almamaları gerekmektedir. Hasta talep ettiği görüntüye 2 ila 7 hafta arasında tüm şişlik ve hassasiyetlerden kurtulmuş ve talep ettikleri görüntüye ulaşmış olabileceklerdir.