0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Zamanı Nasıl Belirlenir?

Burun Estetiği Zamanı Nasıl Belirlenir?

İnsanların burun estetiği ile ilgili en çok merak ettikleri sorulardan biri de estetik yapılacak yaşın kaç olduğudur. Genelde insanlar burunları ile ilgili problemleri olduğuna ergenlik döneminde karar vermeye başlamaktadır. Çünkü bu dönem insanların vücutlarını yeni yeni keşfetmeye başladıkları bir dönemdir. Ve bu dönemde gençler genellikle burunlarını takıntı haline getirmektedirler. Çekildikleri fotoğrafların içeriğinde dahi sadece burunlarına dikkat eden bu insanlar ruhsal olarak bu dönemlerde oldukça yıpranmaktadır. Bazı sağlık problemlerinin oluşturduğu problemler vardır ki bu durumların yaşı ergenlikten çok daha önce ve sonra olabilmektedir.

Yasal anlamda burun estetiği ile ilgili bir sınır bulunmamaktadır. Ama doktorların kişisel tercihi olarak önerdikleri veya sınırladıkları bir yaş kriterleri bulunmaktadır. Bu sınırlamaların başında kişinin vücut gelişimini tam anlamıyla tamamlaması gelmektedir. Vücut gelişimi tamamlanmadan yapılacak olan bir burun ameliyatı burun kemiğinin gelişmesi ve büyümesi ile burun şekil bozukluğuna yol açabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına kişinin gelişimini tamamlaması beklenmektedir. Bu gelişim de tam olarak 18 yaşında tamamlanmış olmaktadır. Hatta bazı doktorlar bu gelişimi tamamlama yaşı olarak 17 yaş sınırını belirlemektedir.  Burun estetiği ameliyatında yaş ile ilgili kararı şekillendirecek olan en önemli kriter kişinin vücut gelişimi ve doktorunun iznidir.

Burun estetiği yaş sınırları belirlenirken bu sınırlar burun estetiği fiyatlarını ciddi anlamda etkilememektedir. Tabi farklı yaş gruplarına uygulanan farklı yöntemler bulunmaktadır. Fakat bu yöntemler genel itibariyle yaş grupları arasında kayda değer bir fark oluşturmamaktadır. Anestezi yönteminde değişiklik yapabilecek olan yaş farklılığı başka konularda değişiklik yaratmaz. Ancak kişinin yaşı ile ilgisi pek olmasa da kendi bünyesinde bulunan bir hastalık estetik yaptıracak kişiye uygulanacak farklı yöntemler de doğurduğundan fiyatı etkileyebilmektedir.