0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde burun estetiği estetik amaçlı yapılan operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Operasyon 1-2 saat arasında sürmektedir. Kanamasız ve genel anestezi ile yapılan bir operasyondur. Operasyon sırasında genel anestezi kullanıldığı için operasyon sonrasında hasta bir iki saat gözlem altında tutulduktan sonra aynı gün içinde taburcu edilerek iyileşme sürecini evinde geçirir. Hastaya verilen ağrı kesiciler nedeni ile hafif ağrılar hissedecektir. Hasta iki gün içinde normal yaşantısına geri dönebilir. Bir hafta kadar gözaltında morluk ve şişlikler olabilir. Bir süre sonra geçecektir. Hastanın tamamen iyileşmesi yaklaşık olarak 1 yıl sürmektedir.

Burun estetiği operasyonunda kullanılacak olan teknikler açık ve kapalı olarak ikiye ayrılır. Seçeceğiniz teknik operasyon sonrasındaki izler açısından önemlidir. Bunun için operasyon öncesinde doktorunuzla bu konuda görüşmeniz faydalı olacaktır. Kapalı yöntem daha çok bu konuda deneyimli doktorların tercih ettiği operasyon sonrasında hastanın burnunda iz kalmayan yöntemdir. Bu yöntem daha iyi olsa da her doktorun yapabileceği bir operasyon değildir. Bu nedenle deneyimli ve başarılı operasyonlara imza atmış bir doktorun tercih edilmesi gerekir. Açık yöntem ise daha basit bir uygulama ile rahatlıkla sorunsuz bir şekilde yapılan ama operasyon sonrasında ufak bir iz kalma riski olan bir yöntemdir. Bu yöntemi daha basit olması nedeni ile doktorlar daha fazla tercih etmektedir.

Burun estetiği fiyatları hakkında doktorunuzla ya da hastane yönetimi ile görüşmenizde fayda vardır. Kişinin istediğine başlı bir operasyon olması nedeni ile SSK tarafından bu ameliyat için ödeme yapılmaz. Ücretin tamamını hasta ödemek zorundadır. Bunun için operasyon öncesinde bilgi alarak karar verilmesinde fayda vardır. Operasyon sonrasında bu sayede sorun yaşamak zorunda kalmazsınız.