0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği ve Ameliyat Sonrası

Burun Estetiği ve Ameliyat Sonrası

 

Estetik cerrahi zaman geçtikçe insanların hayatında daha fazla önem kazanmaktadır. Estetik cerrahi denince akla sadece estetiksel ameliyatlar gelmemekte tıbbi problemlerin çözümü için operasyonların gerçekleştiği bilinmektedir. İnsan vücudundaki her uzvun görünüşü kadar fonksiyonel yapısı da kişinin hayatı için çok önem arz etmektedir.

Burun estetiği cerrahi ameliyatların en yaygın olanlarından biridir. Doğumsal veya yaralanma kazalara bağlı olarak oluşan şekil bozukluğu düzeltilmekte veya soluk alımındaki bazı problemler çözülebilmektedir. Her ameliyatta olduğu estetik ameliyatların da hazırlanma ve iyileşme süreçleri bulunmaktadır.  Ameliyatlar da 2 güne kalmadan hasta ayağa kalkabilmektedir; ancak ameliyat sonrasında hastanın dikkat etmesi gerekenler bulunmaktadır. Ameliyat sonrasında burundan nefes almak zorlanma yaşandığından ağızdan nefes almak gerekmekte bu da ağız kuruluğuna neden olmaktadır. Sıvı gıdaların tüketilmesi önem kazanmaktadır. Doktorun verdiği ilaçlar kullanılmalı kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemelidir.  Operasyondan sonra burundan pembe renkte akıntı gelebilir bu normaldir ancak; akıntı sürekli hale gelirse ve rengi kırmızı olursa hastanın kesinlikle bu detayı doktoru ile paylaşması gerekmektedir. Güneş ışınları, ağır spor faaliyetlerinden belli bir süre uzak durulmalı ve eş işleri de yapılmamalıdır. Burnun bir yere çarpmamaya dikkat edip kıyafet giyerken dahi özen gösterilmesi çok önemlidir. Ameliyattan sonra alınacak en ufak bir darbe bile hastaya olumsuz yansımaktadır. Yüzde oluşan şişlikler ve göz altı morlukları da zaman içinde kendiliğinden sonlanıp hafif bir makyaj hilesi ile ilk zamanlarda da önlem alınabilmektedir.  Ameliyattan sonra hasta karamsar ruh haline girebilmekte ancak; netice de önemli bir operasyon gerçekleştiğinin farkına varılması gerekmektedir.

Her operasyon işin ehilleri tarafından yapıldığında sonuca ulaşmakta olduğunu unutmayıp doktor, hastane seçimlerinde ince eleyip sık dokuyarak ve burun estetik fiyatlarını da araştırıp denge-fayda analizini yaptıktan sonra karar vermek daha doğru olacaktır.