0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Sonrası

Burun Estetiği Sonrası

Burnunuzda doğuştan gelen bir şekil bozukluğu, nefes alma problemi, kaza ya da darbe sonrası şekil bozuklukları, yüzle uyumsuz ölçüler, burun ucunun yuvarlak, uzun, düşük, eğri olması, burnun geniş, kemerli olması gibi görünüm ve sağlık açısından ortaya çıkan sorunlar için sizi burun estetiği olmaya iten sebeplerin başında gelir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burnun alacağı şekli belirleyen en önemli özellikler kişinin kemik, kıkırdak ve yumuşak doku özelliklerinin yanı sıra iyileşme özellikleridir. Burnun alacağı son şekil tüm bu değişkenlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. kişinin ameliyat öncesinde belirttiği istekleri de burnun kalkık lığını ve şeklini belirlemektedir. Bazı kişiler daha doğal ve düz bir burnu tercih ederken bazı kişiler daha kalkık ve gösterişli bir burnu tercih etmektedir. Ameliyat edilmemiş gibi bir burun yaratabilmek en büyük başarıdır. Böylelikle kişi kendi yüzüne yakışan, doğal görünümlü, göze batmayan bir buruna kavuşabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı çoğunlukla burun kemiğinin uygun şekilde kesilmesiyle gerçekleştirildiği için oldukça zor ve tecrübe gerektiren bir operasyondur. Hastaneden çıktıktan sonra, en önemli kural burnunuzu çarpmayın her şeyi yiyip içebilirsiniz. Hafif bir kanama, hafif bir şişlik ve morluk çok normaldir, bir hafta içerisinde kaybolacaktır. İki yastıkla baş yukarıda yatmak, ilk gün buz uygulamak faydalıdır. Daha öncelerde kullanılan ameliyat sonrası gazlı bez tamponları artık uygulanmıyor onun yerine silikonlar koyularak hastanın rahat nefes alması sağlanmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun içinde kuruluk olmasını engellemek açısından burun içi devamlı nemli tutulması gerekmektedir. Bu nemliliği sağlamak için steril su damlalarıyla sürekli burun içerisini ıslatarak kurumayı engellemeniz önemlidir. İlk bir ay ağır spor yapmamanız önerilir. Burun estetiği fiyatı konusunda bilgiyi doktorunuz size verecektir.