0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Operasyonundan Sonra Beni Neler Bekliyor?

Burun Estetiği Operasyonundan Sonra Beni Neler Bekliyor?

Burun estetiği operasyonları ilk çıktıkları döneme oranla daha hızlı daha güvenli daha kesin sonuçlar vermektedir. Ameliyat tekniklerinde bulunan gelişmeler ve kullanılan malzemelerin uygunluğu ile bu operasyon tipi günden güne daha da kolaylaşmaktadır.

Bunun yanında, burun estetiği fiyatları üzerindeki düşüşler gibi maddi etkenler de hastaların estetik bir burun ve güzel bir görünüm için daha az düşünerek bu operasyonları geçirmelerini sağlamaktadır.

Her operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da ameliyat önce ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ameliyat öncesinde doğru ve vücuda en uygun tekniğin seçilmesi çok önemlidir. Bu seçim, operasyon sırasında daha az acı, operasyon sonrasında ise daha kesin sonuçlar demektir. Ayrıca kan ve hastalık konusunda ayrıntılı tetkikler yapılması önemlidir zira yüksek tansiyon, şeker gibi rahatsızlıkları bulunan hastalarda operasyon sırasında yüksek kanama, operasyon sonrasında ise yaraların geç iyileşmesi gibi istenmeyen durumlar olabilmektedir.

Operasyonunuz bitti. Peki, şimdi ne olacak? Operasyonun sona ermesinin ardından ilk olarak 8 saat kadar hastanede müşahede altında kalmanız gerekmektedir. Bundan sonra dilerseniz ve doktorunuz uygun görürse taburcu edilebilirsiniz. Ancak burun estetiği operasyonlarında ilk bir hafta çok önemli olduğundan, eğer operasyon için başka bir şehirden geldiyseniz yaklaşık 10 gün kadar operasyonun yapıldığı şehirde kalmanız ve doktorunuz tarafından sürekli kontrol edilmeniz gerekir.

Operasyon sonrasında, uygulamaya bağlı şişlikler ve gözaltı morarmaları olacaktır, bu durum normaldir. Büyük şişlikler 2 hafta içerisinde tamamen inecektir ancak yüzün eski halini alması biraz daha uzun sürebilir. Operasyon sonrası doktorun verdiği ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Burun ile kesinlikle oynanmamalı, sümkürme gibi eylemlerden uzak durulmalıdır. Buruna yerleştirilen tampon, alçı gibi koruyucular kesinlikle çıkarılmamalıdır. Bu durum burun içi dokuların iyileşme sürecinde ve burunun görünümünde olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Operasyon sonrasında yaklaşık 1 aylık periyotta baş mümkün olduğunca aşağı eğilmemeli ve yatarken başın dik pozisyonda kalmasına dikkat edilmelidir.