0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı sıkça yapılan ve iyi sonuçlar veren bir estetik operasyondur. Burun estetiği ameliyatı ameliyatında doktor seçimi oldukça önemlidir. Bu konu da iyi ve başarılı ameliyatlara imza atmış bir isimle çalışmak daha faydalı sonuçlar alınması için iyi olacaktır. Operasyon öncesinde doktorunuza ne istediğiniz hakkında detaylı olarak görüşmeniz ve ameliyat ile ilgili detayları öğrenmeniz faydalı olacaktır. Burun estetiği ameliyatı kanaması bir ameliyattır, operasyon sonrasında kanama olması durumunda mutlaka doktora gidilmelidir. Operasyon sırasında genel anestezi kullanıldığı için hasta hiçbir şey duymayacaktır.

Hasta burun estetiği ameliyatı sonrasında olacak olan burun yapısına ancak altı ay sonra kavuşacaktır. Ameliyat sonrasında şişlik ve gözaltında morlukları olması normaldir. Bir hafta sonra düzelmeye başlayacaktır. Hasta ameliyat sonrasında fazla zorlanmadan iyileşme dönemi geçirir. Burun estetiği ameliyatında oluşabilecek ameliyat sonrası riskler her ameliyatta olduğu kadardır. Enfeksiyon ve kanama riski az da olsa vardır. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda vardır. Burun estetiği operasyonu ile burun yapısında doğuştan var olan ya da sonradan dış etkenler nedeni ile oluşan yapısal bozukluklar düzeltilir. Ünü bozukluklar burunun kemerli olması veya çökmesi şeklinde görülebilir. Burun yapısının istenilenden geniş olması ya da dar olması sorunlarında da estetik operasyon uygulanabilir. Ayrıca estetik amaçlı uygulanmasının dışında sağlık açısından da uygulanabilir.

Burun estetiği fiyatları doktor, hastane, ekipman ve ameliyat şekline göre değişiklik gösterebilir. Ameliyat sonrasında estetik operasyon yapıldığına dair bir iz kalmaması için bu konuda uzman bir doktorla çalışmak önemlidir. Ameliyat sonrasında iz kalmaması için dikişlerin gizli yerlere atılması gerekir. Bu da ameliyat tekniğine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ameliyat öncesinde bu konuda bilgi alınması gerekir.