0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği nedir?

Burun estetiği nedir?

Sokakta gezerken karşılaştığımız insanların yüzlerine bakınca dikkatimizi ilk olarak burun çekecektir. Burun yüzün tam ortasında olmasından dolayı yüzde dikkati çeken en belirgin organdır. Bu açıdan kimi insanların burunlarının ne kadar güzel olduğunu görecek kimi insanlarında burun yapısında bozukluk olduğunu ve hoş görünmediğini fark edeceksiniz. Bu durum kişilerin kendilerini de rahatsız etmektedir. Kişi bu gibi tavırlar karşısında sosyal yaşamdan uzaklaşabilir. Evden dışarı çıkmak istemeyebilir. Kişinin bu sorununu çözmek için burun yapısındaki sorunun giderilmesi ya da düzeltilmesi gerekir. Bu durumda yapılması gereken incelikle bir doktora danışmak ve burundaki yapısal bozukluğun nedenini sorgulamaktır. Çoğunlukla yöresel ve doğuştan gelen bozukluklar olmasına rağmen bazen dış etkenler nedeni ile de burun yapısı bozulabilmektedir. Burun estetiği bu açıdan düzeltici bir ameliyattır.

Burun estetiği ameliyatı uzman doktorlar tarafından hastane koşullarında genel anestezi ile yapılması gereken bir operasyondur. Ameliyat öncesi ve sonrasında hastanın kontrolü önemlidir. Doğru koşullarda uygulanması sağlık açısından fazlasıyla önemli bir durumdur. Ameliyat sonrasında kontroller aksatılmamalıdır. Kanama ve enfeksiyon riski olabilir. Bu durumlarda doktora danışılması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında şişlik ve morlukları olabilir. Bir süre sonra yok olacaklardır ve hasta normal burun görüntüsüne kavuşacaktır. Burun estetiği fiyatları tamamı kişi tarafından ödenir. SSK estetik ameliyatlarında ödeme yapmamaktadır. Bu nedenle estetik amaçlı yapılan ameliyatlar kişilerin bütçelerini zorlayıcı olabilmektedir.

Burun estetiği fiyatları 2014 yılından sonra değişiklik gösterebilir. Fiyatlarda doktor, hastane, ekipmanlar ve ameliyatın şekli belirleyici etken olabilmektedir. Bu nedenle ameliyatı yapacak doktor ve hastane seçimi yapılırken fiyatta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu şekilde ameliyat sonrasında ödeme için uğraşmanıza gerek kalmaz. Önceden fiyat bilgisini doktorunuzdan alarak hazırlığınızı ona göre yapabilirsiniz.