0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Nedir ?

Burun Estetiği Nedir ?

Kişiden kişiye görsellik ve estetik anlayışı farklılık göstermektedir. Kimi insan kemerli burundan hoşlanırken kimi insan kalkık bir buruna sahip olmak istemektedir. Burun estetiği ameliyatı sadece görsel sebeplerle olabileceği gibi hastanın dış burun yapı bozukluğundan kaynaklanabilecek nefes almada güçlük çekme gibi problemlerin ortadan kaldırılması içinde uygulanabilen bir ameliyattır. Bu sebeple ameliyat olma kararını verirken hastanın güvendiği bir hekimle tüm şikâyetlerini net bir şekilde ifade ederek paylaşması ve hekimin ameliyat öncesi ve sonrası süreçle ilgili vereceği bilgileri dikkatle dinleyerek hekimin tavsiyelerine uyması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatını olmak için tek şart kişinin burun estetiği dışında herhangi bir sağlık şikâyetinin olmamasıdır. Burun estetiği ameliyatı hastaları korkutan bir ameliyattır. Özellikle burun içi ameliyatların sonrasında uygulanan bez tampon gibi koruyucular hastaların ameliyat kararını etkilemektedir. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji ile çoğu hastanede uygulanan silikon tamponlarla ya da dikiş teknikleriyle tamponsuz korumalar kullanılarak rahatsız edici durum ortadan kaldırılmıştır.

Burun estetiği ile ilgili birçok problem düzeltile bilinmektedir. Hastanın şikâyetine göre değişiklik gösteren bozukluklardan; burun kanatlarında çökme meydana gelmesi, uzun burnun kısaltılması ya da kısa burnun uzatılması şikâyetleri, kemikli burun yapısı, kıkırdak bozukluğu, kemerli burun yapısı, burun sırtının daraltılması veya genişletilmesi ile ilgili problemler burun estetiği ameliyatıyla sorun ortadan kalkmaktadır. Burun estetiğinin başarılı olmasını sağlayan en önemli faktörler arasında hastanın burun yapısı, kıkırdak yapısı ve hastanın deri yapısı ameliyatın başarı oranını etkileyen faktörlerdir. Bütün bu durumlar ameliyat olunacak hekim tarafından incelenerek hastaya ameliyatla ilgili bilgi verilmesi oldukça önemlidir. Bunların dışında hastanın ameliyat sürecine girerken dikkate aldığı bir diğer faktör burun estetiği fiyatlarıdır. Fiyatlar tahmini olarak 1500 – 8000 Türk lirası olarak değişiklik göstermektedir.