0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Modern çağın içerisinde insan hayatı ön plana çıkmıştır. İnsan hayatının mükemmel olması artık hayal değil. Estetik anlamında kusurlar ya da beğenilmeyen vücut bölgeleri düzeltilebilmektedir. Estetik yaptırmaya karar verdikten sonra iyi bir estetik cerrahı arama çalışmaları başlamaktadır. Burun estetiği alanında hastalarına en doğru hizmeti sunabilen ve kendindeki artı ve eksi yönleri iyi tespit edebilen cerrahtır. Ülkemizde alanında kendini yetiştirmiş gelişmiş ülkelerde bulunan estetik cerrahlarından daha iyi olan estetik cerrahlar mevcuttur.

Burun estetiği, göğüs estetiği ya da bölgesel incelme alanlarında dünya çapında başarılı estetik cerrahlarımız mevcuttur.

Burun estetiği İstanbul burun yapısında olan anormallikleri yüzün orantılarına uygun olarak yeniden tasarlamaktadır. Orantısız yüz çirkin hatta güzel alanların görünmesine engel olabilen bir sonucu ortaya çıkarmaktadır. Yüzün tam ortasında bulunan burun yüze olumlu ya da olumsuz etki vermektedir. Burunda doğuştan var olan genetik faktörlerden ya da burun yapısında olan değişiklikler nedeniyle burun sırtında kıvrılma ile kıkırdak kemiğinin sertleşmesi meydana gelmektedir. Burunda olan yapısal değişiklikler nedeniyle burun ameliyatı tercih edilerek yeni bir bakış yakalanabilmektedir.

Burun estetiği son yıllarda oldukça ilerleyen teknolojinin de desteğini alarak hızla gelişmektedir. Ülkemizde burun estetiği fiyatları 3 bin ile 12 bin arasında değişen fiyatlarda yapılmaktadır. Burun ve yüz birbirlerini kapatan iki dost gibidirler. Dolayısıyla burunda olan herhangi bir yamukluk yüzün güzelliğini kapatarak bütün ilgiyi yamuk olan burunda toplamaktadır.

Son dönemlerde özellikle genç kesimin burun estetiğine olan merakı giderek artmaktadır. Sağlıklı ve güzel bir yüze sahip olmak isteyenlerin ülkemizde bulunan estetik cerrahlarının kapısını çalarak burunlarını düzelttirmek istedikleri bilinmektedir. Oldukça basit olan burun ameliyatları günümüzde açık ve kapalı burun ameliyatları olarak hasta doktor işbirliğiyle yapılmaktadır.