0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Neden Önemlidir ?

Burun Estetiği Neden Önemlidir ?

Burun yüz bölgesinin merkezidir ve yüz estetiğini  doğrudan etkiler. Bu yüzden de burun estetiği yüzü doğrudan şekillendirir. Bunun için de burunla ilgili herhangi bir sağlık veya estetiksel problem varsa burun, ancak buruna uygulanacak bir operasyonla düzeltilebilir.

Buruna yapılacak herhangi bir estetik müdahalesi yüzü şekillendirir. Bu yüzden de burnunuza yapılacak estetik müdahalesinden mutlaka emin olmanız gerekir. Hem doktoronuz hem de yapılacak operasyon içinize sinmeli. Berekli araştırmaları yapmalısınız. Bilgisayarlı muayeneyi de ihmal etmeyin. Çünkü iyi bir burun ameliyatında hem burun güzel olmalı hem de ameliyat anlaşılmamalıdır. Burun ameliyatları yapılmadan önce gerekli tetkikler ve muayeneler yapılmalı,  doktor ve hasta gerekli görüşmeleri yapmalı, hatta üç boyutlu bilgisayarlı muayeneler tamamlanmalı. Bu sayede burun estetiğinin sizin yüzünüze yansımasını da görebilme şansınız olur.

Burun estetiğini  yaptırmanın birçok sebebi olabilir. Öncelikle sağlık amacıyla böyle bir estetiğe gerek duyabilirsiniz ya da burnunuzun şekli ile ilgili bir sıkıntı da yaşıyor olabilirsiniz. Fakat her her sorun yaşıyor olursanız olun iyi araştırma yapın ve ameliyat sonucunda burnunuzun doğal bir görünüme kavuşması için en doğru olana karar verin. Yüzün merkezinde olması sebebiyle yüz estetiklerinde en özel yere sahiptir. Buruna verilen yeni şekil ile tüm yüz ifadenizin ve hatta yüz şeklinizin değişime uğraması mümküdür. Burun estetiği ile buruna yeniden şekil verme, burnu inceltme veya kalınlaştırma, sağa veya sola olan eğimini düzeltme, hefes alma zorlukları varsa giderme, burun delikleri küçükse büyütme, çöküklükleri giderme, burun kemerlerini düzeltme, asimetri varsa düzeltme, iç kıkırdaklarında veya kemiklerde sıkıntı varsa giderme gibi uygulamalar yapılabilir. Bu da hem sağlık hem de estetik olarak sizi etkiler.

Hem sağlık hem de estetik amacı taşıyan burun ameliyatları bütün yüzünüzü etkileyeceği için mutlaka en doğru ekip, en doğru ekipman, en önemli yer ve zaman, en önemli şartlar gerekir. Çünkü bazı burun ameliyatlarının geri dönüşü olmayabilir. Bu yüzden de uygulamadan mutlaka emin olun.