0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ne amaçla yapılır?

Burun estetiği ne amaçla yapılır?

Estetik açıdan güzellik bayanların olduğu kadar beylerinde dikkat ettiği bir husustur. Özellikle burundaki doğuştan ya da dış etkenler nedeni ile gerçekleşen yapısal bozukluklar kişilere rahatsızlık veren bir durumdur. Burun estetiği sadece dış görünüş için değil nefes alma zorlukları, burunda et ve kemik olması durumlarında da yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı hasta da meydana gelen aksi bir durumu söz konusu olmadığı müddetçe kanamasız geçen bir ameliyattır. Ameliyat sonrası burunda kuruluk oluşmaması için devamlı nemli tutulmasına için hastalara steril su damlaları verilir. Açık ya da kapalı ameliyat teknikleri mevcuttur. İki ameliyat sonrasında da burunda dışarıdan görülebilecek herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Burnun iç kısmında kesiler yapılarak uygulandığından dolayı dışarıdan belli olması durumu yoktur.

Burun estetiği fiyatları operasyona karar verildikten sonra doktor ile konuşulmalıdır.  Burun estetiği ameliyatı sigorta kapsamında olmayan bir ameliyattır. Kişiye özel bir ameliyat olması nedeni ile yani istek doğrultusunda yapıldığı için sigorta tarafından karşılanmaz. Ameliyat sonrası hastanın fazla ağrısı olsa da ağrı kesiciler sayesinde hissetmez. Burun ve gözaltında morluk ve şişlik ilk günler geçtikten sonra biraz daha artar. Burun estetiği ameliyatı çok acil bir sorun olmadığı sürece 18 yaşını dolduranlarda yapılmaktadır.

Burun estetiği fiyatları 2014 yılında oldukça fazla gelebilir. Burun estetiği, estetik ameliyatlar içinde en sıklıkla yapılan çeşididir. Burun estetiği ameliyatı burun estetiğinin görünümünden rahatsız olan hastalara uygulandığı gibi ciddi rahatsızlıkları olan hastalara da uygulanır. Yüz kısmının tam ortasında yer alan burun yapısında bozukluklar olması insanları oldukça fazla rahatsız eder. Göze hoş olmayan görünüm nedeni ile toplum içinde rahatsız hissetmede bilir. Bu durum kişilerin psikolojisini bozabilecek durumlara kadar gidebilir.