0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Nasıl Olur?

Burun Estetiği Nasıl Olur?

Burun estetik cerrahisine “rinoplasti” adı verilmektedir. Burnun cerrahi operasyon ile yeniden şekil alması, burna yeni şekil verilmesi olarak tanımlanabilir. Ameliyat ile şekli beğenilmeyen burunlarda küçültme veya büyültme işlemleri yapılabilir. Burnunuzda nefes alma zorluğu veya alınan darbeler ya da kazalar nedeniyle şekilde bozukluğu bulunmakta ise, bu durumda, burun estetiği uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatları her zaman estetik kaygılarla yani sağlıklı bir burnun sadece şeklinin düzelmesi için yapılmaz. Bazı fiziksel problemler nedeniyle de yapılır.

Nefes darlığı burunda et oluşumu nedeniyle olabilir. Bazı kişilerin burun yapısında bulunan etlerde büyüme veya şişme meydana gelebilmektedir. Bu durum önemli şekilde nefes problemlerine sebep olur. Rahatsızlık yaratan bu durumun giderilmesi için burun ameliyatları gereklidir. Burun kemiğinin veya kıkırdaklarının kırılması da burun şeklinin bozulmasına veya nefes alma problemlerine neden olabilir. Bu deformasyonların da kesinlikle ameliyat ile giderilmesi sağlıklı olacaktır. Nefes darlığından kaynaklanan ameliyatlarda, burun kemiği alınabilir veya küçültülebilir. Boyutları da değiştirilebilir. Burun deliklerinde küçültme işlemleri yapılabilir. Bunun yanında elbette estetik olarak burnun şekillendirilmesi de sağlanır.

Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde hastanın genel sağlık durumu kontrol edilir. Hastanın herhangi bir kilo fazlası veya sağlık sorunu varsa öncelikle bu durum normale çekilir. Erkeklerde 18 yaşında, kızlarda ise 17 yaşından sonra bu ameliyatın yapılması mümkündür. Burun estetiği fiyatları artık ülkemizde kesinlikle birçok kişinin bütçesini aşmayacak niteliktedir. Bu konuda kaygılarınız olmasın. Hem kamu hastanelerinde, hem de özel hastanelerde ameliyatlarınızı olabilirsiniz. Birçok kaliteli hekim de size bu ameliyatı yapacaktır. Çok memnun kalacağınız sonuçları alabilirsiniz. Bu şekilde, yüzünüz çok daha kaliteli bir hal alacaktır. Mutlaka inceleyin, kararınızı verin.