0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun estetiği kişilerin daha iyi bir estetik görünüme kavuşmak amacı ile başvurdukları bir ameliyat yöntemidir. Burun estetiği her yaştan herkese yapılabileceği gibi uzmanlar kendi inisiyatiflerini kullanarak çok zorunlu bir durum olmadığı hallerde on sekiz yaş altı kişilere bu operasyonu uygulamayı onaylamamaktadırlar. Burun estetiği ameliyatı kişilerin görüntülerini değiştirmek için tercih ettiği bir estetik ameliyat olsa da burun yapısının bozukluğu nedeni ile nefes almada güçlük yaşayan kişiler içinde uygulanan bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı olan kişilerde aynı zamanda burun içi problemleri de ortadan kaldırılmaktadır. Bu sebeple ayrı bir ameliyat olmaları gerekmemektedir. Ancak burun içi ameliyat olan hastaların burun içine yerleştirilen silikonları beş ya da altı gün süre ile kullanmaları gerekmektedir.

Burun estetiği ameliyatında hastanın gerçekten nasıl bir görüntüye kavuşmak istediğini netleştirmiş olarak uzman hekimle görüşmesi ameliyat sonrasında üzücü durumların yaşanmaması için etkili olmaktadır. Aynı zamanda uzman hekiminde hastaya ameliyat sonrasında beklentilerinin ne kadarının karşılanabileceği ile ilgili doğru bilgileri sunması hastanın beklentilerini yüksek tutmaması açısından önemli olmaktadır. Burun estetiği için hastanın herhangi bir sağlık sorununun olmaması bu ameliyat için yeterli olmaktadır. Hasta ameliyat öncesi bulunduğu hastanede son aşama tahlil ve kontrollerini yaptırarak ameliyata hazır hale gelmektedir. Burun estetiği ameliyatları 1 ile 2 saat arasında gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın sağlığı olumlu yönde seyrettiği takdirde ameliyatın ertesi günü hasta taburcu edilmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile birlikte burun içi ameliyatı da gerçekleştirildiği takdirde, ameliyat sonrasında kanamanın oluşmaması için buruna yerleştirilen tampon bir haftaya kadar çıkarılmakta ve hasta iyileşme sürecine devam etmektedir. Burun ameliyatı geçiren kişilerin en az bir ay kadar burunlarında basınç oluşacak hallere maruz kalmamaları ve darbelerden korumaları şarttır.