0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Gelişen tıp teknolojisi sayesinde estetik operasyonlar da kolay ve rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Bazı olumsuz veya genetik nedenlerden ötürü vücutlarımızdaki bölgelerde kayı ya da şekil bozuklukları görülebilmektedir. Estetik operasyonlar ise bu gibi durumlarda müdahale olarak ortaya çıkmıştır ve gün geçtikçe daha da modern halde uygulanmaktadır. Görünüş bozuklukları hem psikolojik hem de bölgesel sorunlara yol açması nedeniyle estetik operasyonlar yaygın hale gelmiştir. Eski zamanlarda ülkemizde estetik operasyonların yapılma oranı oldukça düşük ve imkânsız olmasına rağmen son yıllarda gelişen sağlık sektörü sayesinde oranlar artmaktadır. En önemli estetik operasyonlarından birisi de burun estetiğidir. Fakat hem devlet sigortaları hem de birçok özel sigorta burun estetiği fiyatları konusunda kişilere kaynak sağlayamamaktadır. Bu operasyonlar hastanın tamamen kendi imkânlarıyla olabileceği uygulamalardandır.

Burun estetiği, burun bölgesiyle ilgili problemi olan herkes tarafından uygulanmak istenen bir cerrahi müdahaledir. Ancak bu müdahale her hastaya uygulanılamayabilir. Burun estetiği uygulanabilecek kişiler mutlaka 18 yaşını geçmiş, ruhsal olgunluğa erişmiş, burun bölgesinde gerçekten şekil ve düzensizlik bulunan, solunum güçlüğü yaşayan, operasyon sonrasında daha iyi bir buruna ulaşmak isteyen, cerrahi müdahalelere karşı pozitif ve kaygıları olmayan bireyler olmalıdırlar. Herhangi bir olumsuzluk olduğunda burun estetiği uygulanamayabilir veya uygulansa bile başarılı sonuçlar alınamamaktadır. Bunun yanında, burunda şekil bozukluğu olmayan ancak istediği görünüme kavuşmak isteyen, operasyon sonrasında solunum güçlüğü çekebilecek olan, operasyonlarda doktorlara negatif etki bırakan, operasyonları güçleştirebilecek durumda olan ve ameliyat sonrası sosyal hayatında mutlaka ciddi farklılıklar bekleyen kişiler için cerrahlar burun estetiği operasyonunu önermemektedirler.

Burun estetiği yapılabilecek kurumlar arasında özel estetik muayenehaneleri, devlet hastaneleri ve özel hastaneler bulunmaktadır. Yalan olarak hiçbir kurumun ücret konusunda yayın yapamadığı için burun estetiği fiyatları 2014 hakkında internet veya sosyal medya üzerinden bir bilgi edinilememektedir. Ancak bu tür bilgiye doğru araştırmalarla kurumlardaki uzman kişilerle görüşülüp bazı testlerden geçirildikten sonra ulaşabilirsiniz.