0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur

Sağlık  problemlerinin giderilmesi için olumlu karşılansa da dış görüntünün daha iyi olması için estetik ameliyatları olmak bazı kesim için ürkütücü görülür ancak;  bazı kesim de çok normal karşılanmaktadır. Ülkemizde başlayan ve zaman içinde hızlıca artan estetik operasyon bazen istenmeyen sonuçlar verse de özellikle bayanların tercihi olmayı sürdürmektedir. Estetik operasyonları yürüten cerrahlar ‘ Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  bölümünde çalışmakta ve kendilerine  ‘’plastik cerrah’’ denmekte ve estetik olguya artan rağbetten dolayı bu bölüm tıp bölümünü seçen öğrencilerin de ilgisini çekmektedir.

Estetik operasyonlar adı üstünde estetik olgusunu taşımakta ve bu işin uzmanları hastanın sağlığını düşündüğü gibi operasyonun sonucunun nasıl olacağı konusuna yani  görüntüye de önem vermektedirler. Burun estetiği sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Tıp dilinde rinoplasti olarak geçen estetik operasyondur.  Her operasyonun kapsadığı nedenler göz ardı edilmeden bu operasyon kimler için gereklidir, kimlerin yapması daha uygundur sorularının cevapları bilinmesi gerekmektedir. Burundaki şekil bozuklukları nedeni ile – kişinin burnunun veya burun deliklerinin aşırı büyük olması, burun yapısında kemer var ise, burun ucunun sarkık, büyük veya çok etli, burnun çarpık olması vb.-  burunun iç veya dış yapısında bozukluk olan kişiler uygun adaylardır denilebilir. Çok zor olmayan 1 günde biten ve bazen hastane de kalınması bile gerekmeyen bu operasyonlarda da her operasyon da olduğu gibi risklerin olduğu unutulmamalıdır. Her ameliyatta olan anestezi riskinin yanı sıra burunda kanama, akıntı, enfeksiyon oluşabilmekte hasta geçici de olsa koku almama sorunu yaşayabilmektedir.

Kullanılan tekniğe ve kişinin ihtiyacına göre burun estetiği fiyatları değişkenlik gösterecektir bu sebeple kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmeden  bir uzmana  görünmek en iyisi olacaktır.