0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği ile Yeni Görünüm

Burun Estetiği ile Yeni Görünüm

Burun estetiği düşünülenin aksine sadece şekillendirme ameliyatı olmamaktadır. Ameliyat olmak isteyen kişinin nefes almada zorluk çekmesinin en büyük sebeplerinden biri burnun içyapısında oluşan bozukluğun yanında burnun dış yapısının şekil bozukluğunun etkisinin fazla olmasıdır. Dış burun yapısı bozuk olan bir kişi görüntü bozukluğunun yarattığı sorundan daha çok sağlıklı nefes alamamaktan şikâyet etmektedir. Hastanın burun estetiği ameliyatı olmak istediği hekimle burnu ile ilgili şikâyetleri net bir şekilde konuşması ve hekim tarafından dikkatli bir şekilde kontrol edildikten sonra ameliyat aşamasına gelinmelidir. Burun estetiği ameliyatlarında birçok düzeltme yapılabilmektedir. Ameliyat olmak isteyen hastalarda genellikle birçok problem bir arada bulunmaktadır. Ancak genellikle burun sırtı genişliği, burun kanatlarında çökmeler, kıkırdak eğriliği, kemerli burun olarak adlandırılan burnun kemik yapısındaki eğrilikler gibi sorunlarla ilgili ameliyat yapılmaktadır. Bazı hastalarda bu problemlerin birden fazlası mevcut olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişinin sağlık probleminin olmaması ameliyat olması için yeterlidir. Burun estetiği ameliyatları diğer ameliyatlara göre zor bir operasyondur. Bunun sebebi de standart bir ameliyat olmamasıdır. Hastaların yüz şeklinin farklılık göstermesi ve yüzün orta bölümünde olması, ayrıca burnun nefes alma gibi işlevsel bir öneminin olması nedeniyle ameliyatı yapan cerrahın tüm dikkatini vererek yapması gereken bir ameliyattır. Ameliyatın başarılı olduğunu gösteren birçok şartı vardır. Örneğin hastanın nefes almada sorun yaşamaması, görüntüde bozukluk olmaması ve uzun vadede burunda çökme veya dönme denen problemin yaşamaması gibi birçok göstergesi bulunmaktadır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatına karar vermeden önce burun estetiği fiyatlarının araştırılması yanında başarılı bir uzman hekim ve hastane ile de görüşülmesinde fayda vardır. Burun estetiği fiyatları 1500 ile 8000 Türk lirası arasında değişmektedir.