0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı burnun yapısındaki değişikliklerin düzeltilmesi işlemidir. Bu konu da insanların kafası birçok soruyla doludur. Burun estetiği ameliyatlarından önce dikkatli bir araştırma yapmak ve daha önce bu işlemi geçirmiş birçok kişinin görüşlerine başvurmak bu konuda yardımcı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatı talepleri insanların genellikle ergenlik dönemlerinde kendi vücutlarını tanımaya başladıkları süreçlerin sonunda ortaya çıkar. Ergenlik döneminde kişi burnunu beğenmez ve bu ameliyat için planlar yapmaya başlar. Burun estetiği ameliyatları için 18 yaş sınırı yoktur; ancak kişinin fiziksel gelişimi bazen 22 yaşına kadar sürmektedir. Doktorların genel olarak tavsiye ettiği şey kişinin ergenlik dönemini atlatması ve bu işlemin ondan sonra yapılmasıdır. Bazı insanların burun gelişimi, ise 18’i bulmadan tamamlanmaktadır. Böyle durumlarda ise ameliyat yaşı 17’e de çekilebilmektedir. Burun doğal olarak şekline oturmadan yapılan ameliyatlar risklidir. İleriki zamanlarda büyüyen ve şekil almaya devam eden burun üzerinde yapılan değişiklik kalıcı hasarlara neden olabilir. Bu bakımdan kişinin fiziksel gelişim düzeyine göre bu ameliyatın yapılma süreci çok önemlidir. Burun estetiğiyle ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey de onun hangi mevsimde yapılması gerektiğidir. Yaz aylarında alçılı bir burunla durmak çoğu insan için zor bir durumdur. Bu sargı ya da alçı süreci 4 ile 6 hafta arası sürebilir. Bu süreçte kişilerin güneşe çıkmaması gerekir. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı için yaz ayları pek önerilmez. Güneşin zaten pek olmadığı kış ayları bu operasyon için doğru bir zaman olacaktır. Kişilerin çalışıyor olması ve yıllık izin dönemlerinde ameliyat olmayı istemeleri de olasıdır. Bu durumda da dikkat etmek gerekir.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili mutlaka iyi bir araştırma yapılmalı ve bu ameliyatı daha önce yaptıranlardan tavsiyeler alınmalıdır. Bunun dışında doktorunuza danışarak ameliyat tarihine de iyice düşünülerek karar verilmelidir.