0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği ile Güzel Sonuçlar

Burun Estetiği ile Güzel Sonuçlar

Kişinin yüzüne göre planlanması gereken, kemik kıkırdak yumuşak dokular ve cilde şekil verilen bir ameliyat olan burun estetiği tıp dilinde rinoplasti plastik cerrahlar tarafından yapılan tıbbi bir müdahale olmaktadır. Burunlarından rahatsız olan kişiler burunlarına tıbbi bir operasyon ile kaldırtabilir, ucunu sivriltebilir ya da kalınlaştırabilir, sağa sola eğrilmeler var ise onları düzelttirebilir, kemikleri kırdırtabilmektedir. Kişilerin doğumundan ölümüne kadar yanında olan ve her aynaya baktıklarında görecekleri organından olan burun ameliyatı artık günümüz teknolojik gelişmeleri ile çok ilerlemekte ve hastalara eskisinden çok daha rahat bir operasyon geçirmelerini sağlamaktadır.

Burun ameliyatı olmak isteyen kişiler ilk olarak estetik cerrahlara gidip daha sonrasında eğer tıbbi bir sorun yoksa ameliyatı gerçekleştirebilmektedirler. Bu ameliyatı gerçekleştirilirken, burun bölgesinin uyuşturulduğu lokal anestezi altında veya genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Anestezi hastalara verilmeden önce hastaların rahatlamaları için sakinleştirici ilaç verilmektedir. Ya da ameliyat genel anestezi yöntemi ile hastaya uygulanacak ise kişi tüm ameliyat boyunca uyumakta ve hasta bu süreç içerisinde bir şey hissetmemektedir. Ameliyat boyunca hastanın burun bölgesi düzgünleştirilmekte ve istenilen en güzel görünüme kavuşulmaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci içerisinde hastalar çok dikkatli olmalı ve doktor kontrollerini tam bir şekilde yapmalılardır. Burun estetiği yaptıran kişilerin burunlarına 8-9 hafta kadar sonra eksiksiz ve tam bir mükemmelliğe kavuşturabilmektedirler. Hastalar estetik sonrasında burunlarına darbe almaktan sakınmalı ve bu hususta çok dikkatli olmalılardır. Ameliyat süreci ve sonrasında kişiler uzman hekimlerin uyarılarına kulak vermeli ve onların dediklerinden çıkmamalılardır. Doktor kontrolünden çıkmayarak ve burun bakımlarına özen göstererek hastalar bu süreci en iyi şekilde atlatabilmekte ve şikayetlerini en aza indirgeyebilmektedirler.