0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun estetiği ile burun yapısında neler düzeltilebilir?

Burun estetiği ile burun yapısında neler düzeltilebilir?

Burun estetiği ameliyatı ile burun kemeri düzeltilebilir, burun geniş ise daraltılabilir, dar ise genişletilebilir. Burun kanatları daraltılabilir, kanatlardaki ovalliği düzeltilebilir. Ayrıca uzun ise kısaltılır ve kısa ise uzatılır. İleri olan bir burunsa geri alınabilir veya basık bir burun ise öne alınabilir. Burun ucu düşük olanlarda burun kaldırılabilir. Bunun dışında nefes darlığı sorunu da çözülebilir. Burun estetiği operasyonu farklı teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Genellikle kapalı veya açık operasyon türleri tercih edilmektedir. Kapalı burun estetiği operasyonu burnun alt kısmında herhangi bir kesi açılmadan içerideki kanatlardan girilerek yapılmaktadır. Eğer hastanın burun ucunda problem yok ise ve burun yapısı uygun ise kapalı operasyon tercih edilir. Açık teknik burun ucunda problem olanlara uygulanır. Burun estetiği ile burnun yapısı tepeden tırnağa değiştirilebilir.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hasta uyutulur, uyandıktan sonra ciddi bir ağrı ya da sancısı hissetmez.  Rahatlıkla nefes alabilir. Çünkü eskiye göre artık burun estetiği operasyonlarında tampon uygulaması kullanılmamaktadır. Operasyon sonrası ikinci ve üçüncü gün hafif şişlik ve morluk olabilir. Bir süre sonra şişlik ve morluk geçecektir. Operasyonun ardından hasta günlük yaşamına geri dönebilir. 4-6 ay gibi bir süre hastanın gözlük kullanmaması gerekmektedir. Burun estetiği operasyonlarında tam anlamıyla bir yıl geçmesinin ardından iyileşme sağlanır. Burun estetiği fiyatları hastaneler arasında değişiklik gösterebilir. Bu nedenle araştırma yapılmasında fayda vardır.

Burun estetiği fiyatları 2014 yılının ardından değişiklik gösterebilir. Bu nedenle ameliyat öncesinde fiyat araştırması yapılması faydalı olacaktır. SSK estetik ameliyatların ödemesini karşılamadığı için ücretin tamamı hasta tarafından karşılanmak zorunda kalınır. Bu nedenle hasta için biraz zorlayıcı bir ödeme olabilir.