0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir

Burun estetiği ameliyatı günümüzde estetik ameliyatlar içinde sıkça tercih edilen bir operasyondur. Burun estetiğinde öncelikle iyi bir araştırma yapılarak yaptığı işlerde başarılı sonuçlar almış bir doktor ile bu ameliyat için görüşmek daha doğru olacaktır. Ameliyat öncesinde bütün isteklerinizi doğru şekilde aktarmanız gerekir. Beklentilerinizin ne derece olduğunu doktorunuza doğru şekilde belirtmeniz gerekir. Sonucun iyi olması için bunun yapılması gerekir. Burun estetiğinde genel anestezi kullanılır. Bu sayede ameliyat sırasında hasta hiçbir şey hissetmez. Ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat kadar sürmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile burun yapısındaki bozukluklar düzeltilerek kişinin kendini daha mutlu hissetmesi sağlanır.

Burun estetiği ameliyatında burun delikleri genişletilebilir ya da daraltılabilir, burun büyütülebilir ya da küçültülebilir, burun kemeri alınabilir ya da çökme varsa kaldırılabilir. Burun yapısında bozukluk olan kişiler sosyal hayattan kendilerini soyutlayabilirler. Dışarı çıkmak veya kimse ile görüşmek istemeyebilirler. Bütün bu durumlardan kurtulmak için burun estetiği ameliyatı olarak sosyal bir hayata geri dönerek kişinin psikolojisinin düzelmesi mümkündür. Kişi kendini daha iyi hissedecektir. Böylece daha çok kendine güvenecektir. Ameliyat sonrasında her ameliyatta olan riskler söz konusu olabilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda vardır. Ameliyat sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. Hastanın gözaltlarında ilk hafta şişlik ve morluk olması normaldir. Operasyon sırasında kullanılacak olan yöntemi ameliyat öncesinde doktorunuza görüşerek karar vermeniz gerekir.

Burun estetiği fiyatları hastanelere göre değişiklik gösterebilir. Bunun için ameliyat öncesinde hastane yönetiminden bilgi alınmasında fayda vardır. Burun estetiği kişiye özel bir ameliyat olması nedeni ile SSK tarafından karşılanmamaktadır. Bunun için ameliyatın bütün masrafları hasta tarafından karşılanacaktır. Bunun için hastanın bütçesini biraz zorlayabilecek bir operasyon olabilir.