0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun estetiği yaptırmak istiyorsunuz ve karar veremiyorsunuz? Aklınızda birçok soru var. Bu durumda kesinlikle yazımızı okumalısınız. Burun estetiği ameliyatları estetik nedenlerle, nefes darlığı gibi problemlerle veya kemik kırılması gibi şekil bozuklukları nedeniyle yapılmaktadır. Bu sorunlardan biri varsa kesinlikle estetik uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Burun estetiği fiyatları günümüzde artık çok uygun, ekonomik hale gelmiştir. Bunun en önemli nedeni, estetik uygulamaların yaygınlaşması ve tıp alanında ülkemizde gelişmelerin yaşanmasıdır. Hemen her ilimizde başarılı estetik klinikleri bulunmaktadır. Kamu ve özel hastanelerde de ameliyatlar başarılı şekilde yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarında her hastanın durumuna göre işlem yapılır. Burun boyutlarında küçültme, büyültme yapılabilir, burun ucuna eklemeler yapılabilir. Kemik üzerinde işlemler de yapılabilir. Hasta ile hekim arasında yapılan görüşmelerde, hastaya muhtemel burnunun nasıl olacağı bilgisayar programı üzerinden gösterilir. Ameliyat diğer estetik cerrahi işlemlere oranla en az zahmetli olandır. Birkaç saat sürmektedir ve genel anestezi uygulanmaktadır. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Bu sürede soğuk kompres uygulaması yapılacaktır. Bu şekilde ödemin azaltılması sağlanmaktadır.

Ameliyat sonrasında, alçı atel işlemi yapılır. Bu sırada kesinlikle burun bölgenizi ellememelisiniz. Hekiminiz kendisi açacaktır. Tampon uygulaması için de aynı durum geçerlidir. Yeni nesil silikon tamponlar nefes almanızda zorluk çekmemenizi sağlayacaktır. İlk haftalarda sırt üstü ve yüksek yatmaya özen gösterin. Ağrınız olması durumunda ağrı kesici veya antibiyotik alabilirsiniz. Alçınız hekiminiz tarafından ilk hafta alınacaktır. Morluk olması durumunda da kesinlikle paniğe kapılmayın. Her hastada farklı şekilde morarma olabilir, bazılarında hiç olmaz. Burnunuzun tam anlamıyla şeklini alması ise altı ayı alacaktır. Bu nedenle, ilk haftalarda şişmeleri kesinlikle dikkate almayın. Tam anlamıyla oturması için sabredin.