0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatının başarılı olabilmesi için hastanın burnunun yapısı ve burnun derisi çok etkili olmaktadır. Hastanın derisinin incelik ve kalınlığı ameliyatın başarısında etkili olmaktadır. Uzman hekimin bu ayrıntıya dikkat ederek ona göre bir ameliyat yöntemi belirlemesi önemli olmaktadır. Ayrıca burun estetiği ameliyatın başarılı bir şekilde sonuçlanmasının belirleyici faktörü doktor hasta ilişkisi olmaktadır. Hasta ve doktorun diyaloğu iyi olmalı, hastanın görünüşü ile ilgili beklentilerini doktoruna doğru bir şekilde anlatması doktorun ise ameliyattan sonra nasıl bir görüntüye kavuşabileceğini detaylı bir şekilde anlatması ile ameliyat sonrasında yaşanabilecek hayal kırıklığı ve mutsuzluğu önlemiş olacaklardır. Ayrıca hasta burun estetiği fiyatlarını araştırırken hekimin uzmanlık alanına da dikkat etmelidir.

Burun estetiği ameliyatı standart bir ameliyat olmadığı ve kişilerin yüz şekli deri yapısı gibi fonksiyonların farklı olması nedeni ile bu ameliyat diğer ameliyatlara kıyasla daha zor bir ameliyat olmaktadır. Ayrıca burnun fonksiyonel bir organ olması bu ameliyatın yüzde 90’ lık dikkat isteyen ve hekimin önceden bütün detayları düşünerek hazırlanması gereken bir ameliyat olmaktadır. Burun estetiği fiyatı hastane ve uzmanlara göre değişiklik göstermektedir. Ancak burun estetiği ameliyatını SGK ya da özel sağlık sigortaları estetik ameliyatını karşılamamaktadır. Bu durum burun içi ameliyat olmak isteyen hastalar için geçerli olmamaktadır. Bu sebeple burun içi ameliyat olmak isteyen kişiler aynı zamanda estetik ameliyatlarını da yaptırarak sadece estetik ücretini ödeyerek bu şekilde sigortadan faydalanabilmektedirler. Burun estetiği fiyatları genel olarak 2000-8000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu tür ameliyatlarda fiyattan çok daha önemlisi ameliyatı yapacak olan kişinin bu konudaki çalışmalarının ne kadar başarılı olduğudur. Bu ameliyatı kulak burun boğaz uzmanı ya da plastik cerrah doktoru yapabilmektedir.