0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Fiyatları Hakkında Bilgiler

Burun Estetiği Fiyatları Hakkında Bilgiler

Burun estetiği operasyonlarının, sadece estetik bir görünüme sahip olmakla değil sağlığa da katkılarının anlaşılmasıyla birçok insan bu operasyonları yaptırmaya başlamıştır.

Yine de hastaların ve bu operasyonları geçirmek isteyenlerin kafasında bazı soru işaretleri kalmaktadır. Bunların içinde en önemlilerden birisi ise burun estetiği fiyatları ne kadardır sorusudur.

Bu sorunun sorulmasında ki en büyük neden yazılı ve görsel medyada çıkan bazı yanlış yönlendirmelerdir. En bilinen örnekten yola çıkarsak; eski Türk filmlerinde sıkça gördüğümüz, pahalı arabasından inen, kürk giymiş kadınların estetik operasyonlara girdiği sahnelere çoğumuzda estetik operasyonların pahalı bir uğraş olduğu yanılgısını ortaya çıkartmıştır.

Bugün artık gelişen teknoloji, kolay ulaşılabilir maddeler ve hizmetin yaygınlaşması gibi etkenlerle burun estetiği fiyatları normal seviyelere inmiştir.

Burun estetiği operasyonları, estetik işlemler kapsamına girdiğinden sosyal güvenlik kurumları ve özel sigortaların kapsamı dışında kalmaktadır. Yani geçirdiğiniz estetik operasyonun ücretini cebinizden vermek zorundasınızdır. Örneğin, burnunuzda et var ve aynı zamanda burun yapınızdan memnun değilsiniz ve SGK üyesisiniz. Bu şikayetlere çözüm bulmak için gittiğiniz devlet kurumunda tedavi amaçlı operasyon ücretiniz devlet tarafından karşılanırken estetik amaçlı operasyon ücretinin farkını kendini ödemektesiniz.

Günümüz şartlarında burun estetiği fiyatlar, taban olarak 3.000 lira civarındadır. Bu ücret, operasyonun yapılacağı hastane (özel veya devlet kuruluşu) operasyon sırasında kullanılacak malzemenin niteliği, operasyon tipi, hastanede kalış süresi, operasyonun yapılacağı şehirde oturup oturmadığınız gibi birçok kritere göre değişkenlik gösterir. Mesela, bu kriterlerin hiçbirine uymayan bir hasta iseniz ve bir de özel hastanelerin birinde operasyon geçirecekseniz fiyatlar çok daha yukarı çıkabilir. Burada unutulmaması gereken nokta, 3.000 lira altında hizmet verdiğini söyleyen kişi ve kurumlara pek rağbet etmemek gerektiğidir. Çünkü bu operasyon hakkında biraz araştırma yapan bir hasta, bu ücretin altında yapılacak operasyonların çeşitli sorunlara yol açabileceğini kolayca kavrayabilir.

Atalarımızın söylediği “ucuz etin yahnisi yavan olur” sözünün doğruluğunu unutmadan, uygun planlama ve araştırmalar ile bütçemizi sarsmadan bu operasyonları geçirmek oldukça mümkündür.