0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Esnasında Burun Kemikleri Kırılır Mı?

Burun Estetiği Esnasında Burun Kemikleri Kırılır Mı?

İnsanlar problemli bir burun görüntüsü karşısında elbette mutsuz olurlar ve bu görüntüyü güzel bir hale çevirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Güzel bir burun görüntüsüne sahip olmanın günümüzdeki yolu ise burun estetiği ameliyatıdır. Fakat çoğu kimse burun estetiği ameliyatında burun kemiklerinin kırılacağını düşündüğünden bu ameliyata yaklaşmamakta ve mesafeli durmaktadır. Tabi bu efsane dilden dile yayıldığı için abartılarak halk arasında yayılmıştır ve çoğu insan bu yüzden k burun estetiği ameliyatı olmaktan kaçmıştır.

Estetik bir operasyon için kullanılan burun kemiği kırmak gibi oldukça kaba bir tabir bu operasyonun bütün büyüsünü bozmaktadır. Burun estetiğinde buruna uygulanacak manevralar milimetrelerle hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda burun üzerinden kemik ya da kıkırdak çıkarılmaktadır veya eklenmektedir. Bu derece hassas şekilde yapılan çalışmalara burun kemiğini kırmak tabiri hiç yakışmamaktadır. Bu işleme ancak estetik görüntü için yapılan birkaç ufak dokunuş denilebilmektedir. Elbette uygulanan işlemde ufak da olsa kemik ve kıkırdaklar üzerinde oynamalar gerçekleşmektedir. Fakat bu işlemleri abartarak burun kırma moduna çevirmek cerrahi müdahaleyi yapan doktora yapılan çok büyük bir yanlıştır. Yıllarca bu işin eğitimini alarak tecrübe kazanan uzman birine kemik kırma tabirini uygun görmek o uzmana karşı yapılabilecek en büyük haksızlıklardandır.

Burun kemiği kırma tabirini ancak burun estetiği fiyatları konusunda bir kasap gibi pazarlık yapan, eğitimsiz ve tecrübesiz kişiler için kullanılmaktadır.  Bunun dışında burun estetiği için yapılan açık ya da kapalı tüm ameliyatlar için burun kemiğini kırmak söz konusu olmamaktadır. Yapılan ameliyatta sadece burun içinde ya da üzerinde bulunan fazlalıklar milimetrelik hesaplarla alınmaktadır. Ya da buruna milimetrelik eklemeler yapılarak estetik bir görüntü kazandırılması sağlammaktadır.