0 533 053 71 79 - 0 532 053 98 75 Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul

Burun Estetiği Ameliyatları

Burun Estetiği Ameliyatları

Estetik ameliyatlar son zamanlarda büyük rağbet gören operasyonlar arasında yer almaktadır. Öyle ki kadın erkek demeden birçok kişi tarafından yaptırılabilmektedir. Görünümünden şikâyetçi olan kişiler tarafından yaptırılan ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde edilen bu operasyonlar arasında burun estetiği de bulunmaktadır. Burun estetiği, buruna kalıcı şekil verme, estetik olarak burun şeklini değiştirme anlamını taşımaktadır. Tıp dilinde “rinoplasti” “estetik burun” ameliyatı anlamına gelir. Burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillendirilerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi ameliyat olarak tanımlanabilir.

Burun estetiği olan kişiler genellikle burunlarının genel görüntüsünden hoşnut olmadığından kaynaklı sorunlar yaşadığını ve bu sebebin de hayatlarını olumsuz etkilediğini belirtmektedirler. Gelişen teknoloji ile de artık bu sorun kolayca ortadan kalkmakta ve kişilere dilediği görüntüye kavuşma fırsatı verilmektedir. Oldukça hassas bir bölge olan burun, ameliyat olunduktan sonra daha da hassaslaşmakta ve 5-6 hafta kadar bir süre boyunca yeni görünümüne tam olarak kavuşamamaktadır. Aradan beklenmesi gereken zaman geçtikten sonra burun yeni şeklini tam anlamı ile almakta ve kişiye yeni bir görünüm kazandırmaktadır.

Bu kadar hassas bir dokuya sahip olan burun ameliyatlarını da yapmak oldukça zor bir iş olmaktadır. Alanında uzman cerrahlar tarafından kaliteli bir operasyon ile yapılan ameliyatlar hasta sağlığı açısından önem teşkil etmektedir. Burun estetiği fiyatlarına gelince, burun ameliyatları ameliyatın yapılacağı yere göre değişmekle birlikte ortalama 2000 ile 8000 TL arasında değişmektedir. İster bu ameliyatlarda ister de farklı ameliyatlarda aslında önemli olan ücret değil sağlık olmalıdır. Alanından kaliteli hekimler tarafından diğerlerine göre belki daha pahalı bir ameliyat geçirmek sağlık ve yapılan işlemin kalitesi için büyük önem taşımaktadır.